داخلی صفحه کرمانشاه خبر
 
جزئیات مراسم تشییع و خاکسپاری شهید «حسین ادبیان» در کرمانشاه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۴
رئیس ایثارگران قرارگاه منطقه غرب گفت: پیکر مطهر شهید «حسین ادبیان» سه‌شنبه، هشتم مردادماه به کرمانشاه منتقل می‌شود و طی روز پنجشنبه، 10 مردادماه پس از مراسم تشییع در مزار شهدای کرمانشاه به خاک سپرده می‌شود.
جزئیات مراسم تشییع و خاکسپاری شهید «حسین ادبیان» در کرمانشاه
 
سرهنگ حجت‌الله نورالهی امروز در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه در خصوص جزئیات مراسم تشییع و خاکسپاری  شهید «حسین ادبیان»، اظهار داشت: پیکر مطهر شهید «حسین ادبیان» سه‌شنبه، هشتم مردادماه به کرمانشاه منتقل می‌شود و طی روز پنجشنبه، 10 مردادماه پس از مراسم تشییع از درب مسجد جامع تا میدان آزادی و سپس در مزار شهدای کرمانشاه به خاک سپرده می‌شود.
رئیس ایثارگران قرارگاه منطقه غرب افزود: مجلس ختم این شهید والامقام نیز عصر پنج‌شنبه، 10 مردادماه از ساعت 17.30 تا 19 در مسجد‌النبی کرمانشاه با حضور مسؤولان کشوری و لشکری استان برگزار خواهد شد.
وی گفت: شهید ادبیان در سال 1360 فرمانده گردان 166 تکاوران مالک اشتر از تیپ 2 لشکر 81 زرهی بود که در تاریخ دوم اردیبهشت‌ماه همان سال در منطقه سرپل‌ذهاب و در محل «بازی‌دراز» بر اثر اصابت تیر مستقیم دشمن به شهادت رسید و مفقود‌الجسد شد؛ مقام معظم رهبری در سال 60 با تبریک شهادت وی در خطبه‌های نماز جمعه تهران از رشادت‌های این شهید والامقام صحبت‌ها کردند.
نورالهی افزود: اخیرا در جریان تفحص اخیر در ارتفاعات یک‌هزار و 150 بازی‌دراز، پیکر مطهر شهید ادبیان، توسط کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح کشف و شناسایی شده است.
انتهای پیام/پ
کلمات کلیدی
کد مطلب: 298317