داخلی صفحه بوشهر خبر
 
یادواره سردار شهید «محمد خالدی» برگزار شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۱۹
یادواره آبروی یگان سردار شهید «محمد خالدی» در دیر برگزار شد.
یادواره سردار شهید «محمد خالدی» برگزار شد
 
به گزارش «ایثار بوشهر»، امام‌جمعه دیر در این آئین اظهار داشت: اگر تشخیص به‌موقع و اقدام به هنگام رزمندگان اسلام و شهدا در دوران هشت سال دفاع مقدس نبود بخشی از خاک وطن به تصرف دشمن درمی‌آمد.
حجت‌الاسلام سید علی حسینی با اشاره به مقاومت و صبر بالای خانواده‌های معظم شهدا افزود: پدران و مادران شهدا خود در مراسم تشییع شهیدشان به مردم روحیه می‌دادند.
وی بیان کرد: امروز استراتژی مقاومت توسط مقام معظم رهبری مطرح و در جامعه ما به گفتمان تبدیل‌شده است و مردم و مسئولان به این نتیجه رسیده‌اند که تنها راه پیروزی بر دشمن، مقاومت است.
حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به فرازی از وصیت‌نامه سردار شهید محمد خالدی افزود: شهدا از ما پیروی و تبعیت از رهبری را خواسته‌اند و ما امروز وظیفه‌داریم پیام شهدا را بشنویم و از آنان درس معنویت و اخلاق فراگیریم.
امام‌جمعه دیر خطاب به فرزند شهید خالدی یادآور شد: فرزند شهید باید به خود افتخار کند به خاطر داشتن چنین پدری که هم پاسدار و هم بسیجی بود و باعزت به شهادت رسید.
در این آئین وصیت‌نامه سردار شهید محمد خالدی توسط خواهرزاده شهید نادر مهدوی قرائت شد.
شهید خالدی فرمانده گردان امام حسین (ع) و ناوتیپ امیرالمؤمنین (ع) بود و در سال ۱۳۶۷ در حمله دشمن به مناطق جنوب به درجه شهادت رسید.
انتهای پیام/
کد مطلب: 298384