داخلی صفحه کردستان خبر
 
​مزار شهدا شناسنامه فرهنگی هر شهرستان هستند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۷
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان مزار شهدا را شناسنامه فرهنگی شهرستان دانست و خواستار اجرای وظایف هر یک از ادارات در قبال مزار شهدا شد.
 
به گزارش ایثار، حسین پناهی، رییس بنیاد شهید دهگلان در جلسه ساماندهی مزار شهدای روستاهای بخش مرکزی دهگلان ضمن تشریح وظایف ادارات و دهیاری ها در خصوص مزار شهدا اظهار کرد: بر اساس بخشنامه‌های جاری، مزارهایی که توسط بنیاد بازسازی شده است، جهت نگهداری و مرمت تحویل دهیاری می‌شود.
وی افزود: دهیاری نیز موظف به حفظ و حراست از مزار های ساماندهی شده است و ادارت آب و برق نیز موظف به تامین آب و روشنایی مزار هستند.
حسین‌پناهی مزار شهدا را شناسنامه فرهنگی شهرستان دانست و خواستار اجرای وظایف هر یک از ادارات در قبال مزار شهدا شد.
عبدالله مفاخری، بخشدار مرکزی دهگلان در ادامه این جلسه اظهار کرد: امروز ما هر چه داريم از شهيدان و فرهنگ ايثار و شهادت است و ساماندهی گلزار شهدا نمونه ای بارز از مصادیق تکريم شهدا است.
وی ضمن بیان اهمیت جایگاه شهدا و لزوم توجه بیشتر به شهدای گرانقدر افزود: جایگاه شهدا نباید فقط لفظی باشد بلکه باید جایگاه شهدا حفظ و ارزش نهاده شود.
مفاخری بر ضرورت انجام بیشتر اقداماتی در خصوص ساماندهی بعضی از مزار شهدای شهرستان تأکید و بیان کرد: این اقدامات می‌تواند نقش مهمی در دستیابی کارگروه به اهداف و رسالت‌های خود داشته باشد.
لازم به ذکر است؛ طی این جلسه مزار شهدایی که توسط بنیاد در سنوات قبل بازسازی شده بود تحویل دهیاران مربوطه شد.
کد مطلب: 298514