داخلی صفحه کرمانشاه خبر
 
عملیات مرصاد پرونده منافقین را برای همیشه بست
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۰
کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه از عملیات مرصاد به عنوان اعجاب انگیزترین عملیات های دوران دفاع مقدس نام برد و گفت: منافقین عملیاتی به نام فروغ جاویدان طراحی و راه اندازی کرده بودند که تبدیل به غروب جاویدان شد و پرونده آنها نیز بسته شد.
عملیات مرصاد پرونده منافقین را برای همیشه بست
 
به گزارش خبرنگار ایرنا؛ حجت الاسلام هادی عسکری روز پنجشنبه در سومین دوره کارگاه های آموزشی و نمایندگان و رابطین شرکت ذخیره شاهد منطقه‌ غرب کشور در سرسرای اجتماعات بنیاد شهید استان، به شکست منافقین در عملیات مرصاد توسط رزمندگان اسلام اشاره کرد و افزود: بعد از این عملیات، هیچ کشوری منافقین را نپذیرفت و با خفت و خواری سرگردان بودند و این از عبرت هایی است که خداوند متعال برای انسان ها دارد.
او با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی بخصوص شهدای عملیات مرصاد، گفت: شهدا رفتند و از همه چیز گذشتند تا جمهوری اسلامی بماند و هر کس در این راه گام بردارد قطعا در مسیر و راه شهدا گام برداشته اند و هرکس خواسته یا ناخواسته در راه تضعیف نظام کار کند به خون شهدا خیانت کرده است.
عملیات مرصاد پنجم مردادماه 67 با رمز یا صاحب الزمان (عج) به منظور مقابله با حرکت منافقین و بازپس‌گیری مناطق اشغال شده از سوی نیروهای بسیج و سپاه با پشتیبانی ارتش در اطراف شهر اسلام آباد غرب در استان کرمانشاه انجام گرفت
در این عملیات که با فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب‌ اسلامی و با پشتیبانی هوانیروز ارتش اجرا شد، رزمندگان از سه محور چهار زبر، جاده قلاجه و جاده اسلام آباد - پل دختر، وارد عمل شدند و نیروهای ضد انقلاب را تا پشت نوار مرزی عقب راندند
در عملیات مرصاد، بیش از 120 دستگاه تانک، 400 دستگاه نفربر، 240 قبضه خمپاره انداز 60 و 80 میلیمتری و 30 عراده توپ 106 میلیمتری دشمن منهدم شدند. همچنین بیش از 20 تیپ مشترک منافقین و ارتش عراق متلاشی شد و تعداد کشته و زخمی‌های دشمن از مرز 4800 تن گذشت
در این عملیات، نزدیک به 1000 قبضه آر. پی. جی 7، 700 قبضه تیربار و کلاشینکوف، ده‌ها دستگاه خودرو، ده‌ها دستگاه تانک و نفربر، تعدادی تجهیزات پیشترفته الکترونیکی و مخابراتی و مقادیری اسناد درون گروهی منافقین به دست رزمندگان ایران افتاد
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه در ادامه از شهدا به عنوان انسان های پرورش یافته و خودساخته یاد کرد و اظهار داشت: راه و روش و پیام شهدا را نباید فراموش کنیم.
 حجت الاسلام عسکری در ادامه سخنان خود با بیان اینکه ۱۴۰۰ سال از حادثه کربلا می گذرد، گفت: این حادثه بزرگ زمانی که حضرت زینب (س) پیام آور آن شد درخشندگی پیدا کرد.
وی افزود: در حادثه کربلا شهدا گفتند با خدا باشید تا ماندنی باشید و در تاریخ ثابت شده که هر عمل و کاری که برای خداوند باشد ماندنی است و شهدا چون برای خدا رفتند ماندنی شدند.
وی در ادامه سخنان خود خدمت به ایثارگران و خانواده شهدا را توفیق بزرگی دانست و گفت: این توفیق اکنون نصیب ما در بنیاد شهید شده و این سازمان منتسب به امام حسین (ع) است اگرچه سختی هم داشته باشیم مهم آن است که این سختی لذت بخش و در راه امام حسین (ع) است.
وی در ادامه گفت: صندوق ذخیره شاهد در استان کرمانشاه نیز رونق و روند رو به رشدی داشته و این نشان از خدمت صادقانه مسئولان این صندوق دارد.
سومین دوره کارگاه های آموزشی و نمایندگان و رابطین شرکت ذخیره شاهد منطقه‌ غرب کشور از امروز (پنجشنبه سوم مرداد) به مدت ۲ روز در سرسرای اجتماعات بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه آغاز شد.
در این کارگاه ۲ روزه ۸۵ تن از نمایندگان و رابطین استان‌های خوزستان، کردستان، ایلام، لرستان، همدان و کرمانشاه حضور دارند.
 
کد مطلب: 298582