داخلی صفحه کرمانشاه خبر
 
سومین کارگاه آموزش منطقه‌ای شرکت ذخیره شاهد در کرمانشاه آغاز شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۷
کرمانشاه- ایرنا- سومین دوره کارگاه های آموزشی و نمایندگان و رابطین شرکت ذخیره شاهد منطقه‌ غرب کشور از امروز (پنجشنبه سوم مرداد) به مدت 2 روز در سرسرای اجتماعات بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه آغاز شد.
سومین کارگاه آموزش منطقه‌ای شرکت ذخیره شاهد در کرمانشاه آغاز شد
 
 به گزارش خبرنگار ایرنا؛ مدیرعامل شرکت ذخیره شاهد در این کارگاه آموزشی گفت: در این کارگاه 2 روزه 85 تن از نمایندگان و رابطین استان‌های خوزستان، کردستان، ایلام، لرستان، همدان و کرمانشاه حضور دارند.
حسن قوسیان مقدم افزود: شرکت کنندگان در این کارگاه به 2 گروه تقسیم می شوند و در مجموع این 2 روز 12 کلاس آموزشی برای این گروه ها برگزار می شود.
وی با بیان اینکه از پنج سال پیش تاکنون به دلیل نبود اعتبارات و امکانات کارگاه های آموزشی در کشور برگزار نشد، افزود: امسال برگزاری کارگاه ها را آغاز کردیم و این چهارمین کارگاه است و در نظر داریم تا پایان سال پنج کارگاه دیگر هم برگزار کنیم.
او با اشاره به نامگذاری امسال به نام رونق تولید از سوی رهبر معظم انقلاب، اظهار داشت: رونق تولید و اقتصاد مقاومتی 2 مبحث کلی این کارگاه است اما به صورت جزئی تر مباحثی مانند نحوه ورود به بورس و سرمایه گذاری در آن توسط اساتید تدریس می شود.
او ارائه خدمات مطلوب و با کیفیت به همسران و فرزندان شهدا را مهمترین هدف در برگزاری این کارگاه های آموزشی دانست و گفت: موسسه ذخیره شاهد اکنون در سطح کشور 400 رابط در بنیاد شهیدهای شهرستان ها دارد و هر ساله آنها را آموزش می دهد
وی افزود: این کارگاه آموزشی در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه سوم تا چهارم مرداد ماه در سالن جلسات ساختمان اداری ستاد کرمانشاه برگزار خواهد شد.
قوسیان مقدم توضیح داد که در این موسسه فقط فرزندان شهدا عضو بودند اما در سال 90 به بعد همسران شهدا هم اضافه شدند.
وی اضافه کرد: اکنون اطلاعات 206 هزار نفر از فرزندان و همسران شهدا در سیستم این شرکت ثبت است و می توانند سهام خود را خرید و فروش و یا افزایش دهند.
شرکت شاهد در سال 1363 با اهدائی مبارک اولیه از طرف امام خمینی (ره) و با هدف جمع آوری بخشی از پس‌انداز ها و دارائی‌های فرزندان معزز شهدا برای سرمایه‌گذاری و حفظ اصل دارائی و ایجاد ارزش افزوده برای آنها تشکیل شد و به هریک از فرزندان معزز شاهد و فرزندان آزاده‌ای که در زمان شهادت یا اسارت پدر کمتر از 20 سال سن داشتند حدود مبلغ 215 هزار ریال سهام اهدا شد.
مدیرعامل شرکت ذخیره شاهد در دامه گفت: سرمایه این شرکت که از سوی حضرت امام (ره) اهدا شد، 10 میلیون تومان بود و الان به سرمایه شرکت به بیش از 400 میلیارد تومان رسیده است.
قوسیان مقدم در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و شهدای استان کرمانشاه، گفت: برگزاری این کارگاه با سالروز عملیات مرصاد همزمان شده و این را به فال نیک می گیریم و مفتخریم که امروز در جبهه اقتصادی مشغول خدمت هستیم.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت بیش از 10 هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
 
 
کد مطلب: 298583