به نمایش کشیدن ایثار خانواده شهدا، ایثار است
تاریخ انتشار : شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۲
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت آن‌هم با زبان نافذ هنر و به نمایش گذاشتن ایثار خانواده‌ها از طریق فیلم و یا هنرهای نمایشی، خودش نوعی ایثار است.
به نمایش کشیدن ایثار خانواده شهدا، ایثار است
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی صبح امروز 5 مرداد 98 سید عابس حسینی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی در میزبانی از عوامل تئاتر دایک، به زبان نافذ هنر و بهترین راه برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از طریق فیلم و تئاتر اشاره کرد و گفت: به نمایش گذاشتن ایثار خانواده‌ها از طریق فیلم و یا هنرهای نمایشی، خودش نوعی ایثار است.
وی در ادامه افزود: در این دنیای بزرگ، هر جا که سخن از هنر و زیبایی است توجه انسان‌ها به آن جلب شده است چراکه انسان‌ها اساساً علاقه‌مند به هستی‌شناسی، زیبایی‌شناسی و معرفت خداوند و آفریده‌های زیبای باری‌تعالی هستند. رسول‌الله (ص) می‌فرمایند: «ان‌الله جمیل یحب الجمال» خداوند زیباست و زیبایی‌ها را دوست دارد. (صحیح مسلم، ج 1، ص 93) معنای این حدیث چیست؟ زیبایی خداوند در چیست و چه چیزهایی نزد خداوند زیبا هستند؟ پس چه‌بهتر که شهادت را با زبان هنر معرفی کنیم
حسینی بهره‌مندی از هنر در فرهنگ‌سازی و اشاعه آن را ضروری برشمرد و اظهار داشت: هر هنرمند متناسب با زمینه فعالیت خود در عرصه هنر می‌تواند از آن در پیاده‌سازی و نشر فرهنگ در جامعه کمک بگیرد.
 لازم به ذکر است گروه تئاتر هنر بجنورد که چند سالیست در حوزه دفاع مقدس تولید اثر می‌کند، سال گذشته با تولید نمایش "دایک" با محوریت شهدای گمنام و انتظار مادران عالی‌مقامان، توانسته در جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر عنوان نخست و برگزیده را کسب کند همچنین عنوان نمایش برگزیده دفاع مقدس را از جشنواره سی و هفتم فجر از آن خود کند.
کد مطلب: 298658
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...