بخشدار ایلخچی:
گلزارهای شهدا هویت فرهنگی هر بخش و شهر است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۷
بخشدار ایلخچی در نشست هماهنگی رسیدگی به مرمت و بازسازی گلزارهای شهدای بخش ایلخچی گفت: گلزارهای شهدا بخش مهمی از هویت فرهنگی هر بخش و شهر است
 
به گزارش ایثار آذربایجان شرقی از اسکو، نشست هماهنگی رسیدگی به مرمت و بازسازی گلزارهای شهدای ساماندهی شده بخش ایلخچی با حضور غلامحسین یدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان اسکو و سید  محمدکاظم هاشمی بخشدار ایلخچی در دفتر بخشداری ایلخچی برگزار شد.

هاشمی بخشدار ایلخچی نیز گلزارهای شهدا را بخش مهمی از هویت فرهنگی هر بخش و شهر دانست و گفت: امروز ما هر چه داریم از شهیدان و فرهنگ ایثار و شهادت است و ساماندهی گلزار شهدا نمونه‌ای بارز از مصادیق تکریم و تعظیم شهدا است.

وی ضمن بیان اهمیت جایگاه شهدا و لزوم توجه بیشتر به تکریم شهدای گران‌قدر افزود: جایگاه شهدا نباید فقط لفظی باشد بلکه باید در عمل جایگاه شهدا حفظ و ارزش داده شود.
وی ابراز امیدواری کرد با توجه به فصل کاری، تا آغاز هفته دولت گلزارهای بخش ایلخچی که نیاز مجدد به بازسازی و مرمت دارند ساماندهی شوند تا ادای دینی برای شهدا و خانواده معزز ایشان و آرمان‌های شهدا باشد.

لازم به ذکر است در ابتدای این نشست رئیس بنیاد اسکو، ضمن تشریح وظایف ادارات و دهیاری‌ها در خصوص مزار شهدا گفت: بر اساس بخشنامه‌های جاری، مزارهایی که توسط بنیاد در سنوات گذشته بازسازی‌شده است، جهت نگهداری و مرمت تحویل دهیاری می‌شود.

وی افزود: دهیاری نیز موظف به حفظ و حراست از مزارهای ساماندهی شده وادارات آب و برق موظف به تأمین آب و روشنایی مزارها هستند. 

یدی با اشاره به اینکه حداقل انتظار خانواده‌های شاهد و ایثارگر نگهداری، مرمت و بازسازی گلزارهای شهدا است، گفت: این انتظار زیادی نیست و وظیفه ما پیگیری تحقق این موضوع است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان اسکو، خواستار رسیدگی بخشدار ایلخچی به اجرای وظایف هر یک از ادارات و دهیاری‌ها در قبال مرمت و بازسازی مزار شهدای تخریب و آسیب‌دیده بخش ایلخچی شد.

انتهای پیام
 
 
کلمات کليدی: ایثار، آذربایجان شرقی ، اسکو، ایلخچی ، مرمت ، مزار شهید، بخشدار
کد مطلب: 299103