رئیس بنیاد منطقه یک
ایثارگران قهرمانان عرصه ی ایثار و شجاعت هستند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۴
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران منطقه یک گفت: ایثارگران قهرمانان عرصه ی ایثار و شجاعت برای جامعه هستند.
 
به گزارش ایثار واحدخراسان رضوی، محمد حسن صمدی دوشنبه هفتم مرداد در دیدار با مادر شهیدان هادی و مسعود پارسا و جانبازان حسین مهمان نواز ابروه، سیروس اشرفی ابرکوه و علی نجاتیان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان گفت: شهدا و جانبازان نمونه های بارز "السابقون والسابقون" و مقربان درگاه حق و یاوران دین الهی هستند.  
 رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران منطقه یک با اشاره به جایگاه و مقام شامخ  شهدا در تاریخ پرافتخار اسلام و ایران، افزود : مادران شهدا با ایمان ،صبر و فداکاری، فرزندان عزیز خود را در مسیر حق و دفاع از میهن اسلامی تقدیم انقلاب و نظام کردند و این‌ امر مهم، یکی از بزرگترین و والاترین جلوه‌های ایثاراست که ریشه درسیره ی ائمه اطهار(ع) دارد.
وی بیان کرد: شهدای گرانقدر ما مظاهر راستین راه حق و حقیقت هستند که به‌ وسیله ی توسل به آنان می توانیم به نقطه ی اوج برسیم و گرامیداشت یاد و خاطره ی آنان قطعا کمتر از شهادت نیست.
وی تصریح کرد: شهدا و جانبازان قهرمانان عرصه ی ایثار و شجاعت و شریان عشق و ایستادگی در کالبدروح هستی و تاریخند.
شهیدان هادی و مسعود مسعودی پارسا در اول فروردین 1339و  26خرداد1349 چشم به جهان گشودند ودر پنجم مهر 1360 و 29 مهر 1369 در منطقه عملیاتی دارخوین و دشت عباس براثر اصابت ترکش و خمپاره به مقام رفیع شهادت نائل آمدند.
 آزاده و جانباز45 درصد علی نجاتیان در ششم بهمن 1338چشم به جهان گشود و در 20 دی 1359 به اسارت رژیم بعث عراق درآمده و در تاریخ 26 مرداد 1369 پس از تحمل سالها دورری از وطن شکنجه از نواحی مختلف از جمله کمر، شکم، گوش چپ، اعصاب و روان و ... به میهن عزیزمان بازگشت.
جانبازان45و30درصد حسین مهمان نواز ابروه، سیروس اشرفی ابربکوه و در 21 آبان 1345، 16 آذر 1329 و چشم به جهان گشودند و در 26 مهر1362، 10 اردیبهشت 1361 و به مقام رفیع جانبازی نائل آمدند.
گفتنی است جامعه ایثارگری تحت پوشش منطقه یک مشهد، دو هزار و 662 شهید، شش هزار و 661 جانباز و 700 آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهای پیام/

کلمات کليدی: ایثار رضوی، مشهد، منطقه یک، شهدا، جانبازان، قهرمانان، خراسان رضوی
کد مطلب: 299189
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...