خانواده شهدا یادگاران دوران خون و حماسه‌اند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۵
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی گفت: این حقیقت است که همسران شهدا یادگاران ارزشمند دوران خون و حماسه‌اند.
خانواده شهدا یادگاران دوران خون و حماسه‌اند
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی به‌منظور ایجاد نشاط در میان جامعه ایثارگری  بیش از ۱۰۰ نفر از همسران معظم شهدا و جانبازان را در قالب اردوی یک روزبه منطقه تفریحی و توریستی رویین اسفراین برد.
 
 
سید عابس حسینی با حضور در جمع همسران شاهد و با ذکر این نکته که حماسه‌آفرینی‌های شهدای عزیز در تاریخ نمونه ندارد گفت: تکریم خانواده شهدا را به‌عنوان یک فریضهٔ واجب اقدامی در راستای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت می‌دانیم .
وی بابیان این حقیقت که همسران شهدا یادگاران ارزشمند دوران خون و حماسه‌اند بر اجرای برنامه‌های نو، مبتکرانه و اثر گزار و پرهیز از اجرای برنامه‌های سطحی و بی‌اثر تأکید کرد.
 
اجرای برنامه‌های فرهنگی و ورزشی نیز در این اردوی یک‌روزه پیش‌بینی است.
 
روستای رویین در 26 کیلومتری شمال شهر اسفراین و 52 کیلومتری جنوب شرقی شهر بجنورد و 7 کیلومتری جاده اسفراین به بجنورد، دریکی از دره‌های دامنه جنوبی آلاداغ به نام دره رویین واقع‌شده است.
 در این روستا، خانه‌ها به طرز بسیار زیبایی به‌صورت پلکانی بر روی یکدیگر ساخته‌شده‌اند، به‌طوری‌که پشت‌بام منزل یکی حیاط خانه دیگری است.  این چینش خانه‌ها آن را به ماسوله شبیه کرده است.
کوچه‌های پیچ‌درپیچ، بافت قدیمی خانه‌ها، شیب کوچه به کوچه روستا، ارتفاعات بلند، رودخانه‌های دائمی و درختان چنار کهن‌سال و وجود بارگاه امام‌زاده اسحاق چهره این روستای ماسوله‌ای را منحصربه‌فرد ساخته است.
 
کد مطلب: 299192