دانش‌آموزان دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۱
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: دوران دانش‌آموزی مقطع حساسی است که می‌توان به خوبی از ظرفیت‌های آن برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استفاده کرد و با فعالیت‌های مناسب شاهد نتایج خوبی بود.
دانش‌آموزان دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستند
 
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام محمد حسن کاویانی راد در دیدار با جمعی از مدیران اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با اشاره به فعالیت‌های این اتحادیه گفت: تلاش‌های صورت گرفته در این اتحادیه امیدوارکننده است و می‌توان ادعا کرد این فعالیت‌ها باعث ایجاد رویش‌هایی در بستر انقلاب اسلامی می‌شوند.
وی با اشاره به وجود زمینه‌های بسیار مناسب برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در مدارس گفت: برتری ما در این زمینه نسبت به گذشتگان این است که الگوهای ملموس بی‌شماری برای فرهنگ ایثار و شهادت در اختیار داریم و به برکت انقلاب اسلامی نمونه‌های عینی بی‌شماری از تبلور این فرهنگ در دسترس قرار دارد.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه دوران کودکی و نوجوانی نقطه شروع فعالیت‌های فرهنگی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و استمرار انقلاب اسلامی است گفت: دوران دانش آموزی مقطع حساسی است که می‌توان به خوبی از ظرفیت‌های آن استفاده کرد و با فعالیت‌های مناسب شاهد نتایج خوبی بود.
حجت الاسلام کاویانی راد در خصوص لزوم همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران با اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: امروز نیاز به این همکاری داریم تا به استانداردهای کاری مشترک و هماهنگی برسیم و باید با بحث‌های نظری به نتایج مشترکی برسیم و بر اساس این نقاط مشترک کار کنیم و ما آماده هر نوع همکاری در این مسیر هستیم.
وی تاکید کرد: امروز باید تلاش کنیم وجود عینی شهدا همواره در جامعه برقرار باشد و احساس شود. امام خمینی (ره) در همین رابطه فرموده‌اند «مزار شهدا تا قیامت زیارتگاه دلسوختگان عالم خواهد بود» و این جمله الهام بخش ما در مسیر فعالیت هاست.
مدیران اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان نیز در این نشست به تشریح فعالیت های خود در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین دانش آموزان پرداختند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 299219
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور