دیدار حجت الاسلام والمسلمین شهیدی با اعضای مجمع نمایندگان استان کرمان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۹
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اعضای مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.
دیدار حجت الاسلام والمسلمین شهیدی با اعضای مجمع نمایندگان استان کرمان
 
به گزارش «ایثار» حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی روز سه شنبه 7 مرداد ماه در این دیدار پس از استماع نظرات و مشکلات ایثارگران در حوزه‌های انتخابی این نمایندگان، گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران دارای دو مأموریت اساسی معیشتی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که در حوزه خدماتی و معیشتی به دلیل مسائل اعتباری با مشکلاتی روبرو هستیم.
وی ادامه داد: در حال حاضر مهمترین مشکل بنیاد مربوط به بیمه است و این مشکل از زمانی پررنگ شد که مجلس شورای اسلامی بیمه تکمیلی درمان ایثارگران شاغل را مجدداً بر عهده بنیاد شهید و امور ایثارگران گذاشت و با این کار حدود 400 هزار نفر از ایثارگران به آمار بنیاد اضافه شدند که رقمی بالغ بر 65 میلیارد تومان را در ماه به هزینه‌های بنیاد افزود، اما هیچ اقدامی برای تأمین منابع مالی مربوط به این کار انجام نشد.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه تا سال 1396 مشکلی در زمینه بیمه‌های درمانی ایثارگران وجود نداشت، افزود: افزایش هزینه سرانه بیمه هر ایثارگر از ماهی 85 هزار تومان به 145 هزار تومان و افزایش حدود 400 هزار نفر از ایثارگران به لیست بیمه شونده‌های بنیاد باعث شد که مجموع هزینه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران در زمینه بیمه از ماهی 100 میلیارد تومان به ماهی 250 میلیارد تومان افزایش یابد که این مسئله فشار بسیار زیادی را به بنیاد تحمیل کرده است.
معاون رییس جمهور افزود: مبلغی که در سال گذشته به بودجه سالیانه بنیاد شهید و امور ایثارگران اضافه شد تنها افزایش حقوق سالانه ایثارگران را پوشش می‌دهد و برای سایر هزینه‌ها هیچ افزایشی نداشته‌ایم و این مسئله به خصوص در زمینه بیمه برای ما مشکلات زیادی را در پی داشته است به گونه‌ای که تعداد مراکز درمانی شرکت بیمه‌گر کاهش یافته است.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص پرداخت معوقات خانواده‌های شهدا مربوط به سال 1395 گفت: این معوقات برای اکثریت استانها پرداخت شده و به دلیل مشکلات بودجه‌ای در سایر استان‌ها موفق به پرداخت این معوقات نشده‌ایم.
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در پایان دستوراتی را در خصوص موارد اجرایی مربوط به ایثارگران استان کرمان صادر کرد.
گفتنی است در این نشست نمایندگان استان کرمان نیز ضمن تشکر از فعالیت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران به بیان مسائل و طرح مشکلات پرداختند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 299342