داخلی صفحه کرمان خبر
 
مدیرکل بنیاد استان کرمان:
خبرنگاران مهم‌ترین عامل ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه هستند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۵
به مناسبت روز خبرنگار صبح امروز مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان با همراهی مدیرکل صداوسیما و مدیرکل ارشاد کرمان با حضور در گلزار شهدای شهر کرمان به مقام شهدا ادای احترام نمودند.
 
به گزارش ایثار کرمان، به بهانه روز خبرنگار صبح امروز پنجشنبه 17 مردادماه 98 احمد گروئی ساردو مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان با همراهی احمد علیرمضانی مدیرکل صداوسیمای مرکز کرمان و محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان و جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه با حضور در گلزار شهدای شهر کرمان ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های شهدا، با نثار گل یاد و خاطره شهدا را گرامی داشتند.
احمد گروئی ساردو ضمن گرامیداشت 17 مرداد روز خبرنگار و یاد و خاطره شهدای خبرنگار، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را از مهم‌ترین اولویت‌های خبرنگاران عنوان کرد و گفت: خبرنگاران با فعالیت در عرصه ایثار و شهادت، رشادت و ایثارگری‌های شهیدان و ایثارگران سرافراز را به جامعه و به‌خصوص نسل جوان منتقل می‌کنند. خبرنگارانی که در حوزه ایثار و شهادت فعالیت می‌کنند ترویج‌دهنده سبک زندگی شهدا و ایثارگران هستند و در حقیقت مهم‌ترین عامل ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه هستند.
مدیرکل بنیاد کرمان بابیان اینکه رزمندگان در دوران دفاع مقدس رشادت‌های بزرگی را خلق کردند که باید این رشادت‌ها به نحو احسن در جامعه بازگو شود اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس رزمندگان باوجود کمبود امکانات با شجاعتی بی‌نظیر در برابر دشمن ایستادگی کردند و جان خود را درراه اعتلای وطن و دین اسلام نثار کردند.
گروئی عزت و امنیت کشور را مدیون خون شهدا و دلاوری‌های رزمندگان دانست و تصریح کرد: استان کرمان 10 شهید خبرنگار تقدیم این نظام و کشور نموده و ما امروز مدیون شهدا و خانواده شهدا هستیم زیرا هر چه داریم از برکت خون شهدا است و وظیفه همگی ما انتقال سیره شهدا به نسل امروز است.
وی رسالت اصحاب رسانه را بسیار خطیر و حساس دانست و گفت: اصحاب رسانه سرباز جنگ نرم دشمن قلمداد می‌شوند و خبرنگاران با تلاش‌های خود در عرصه خبر و رسانه نماد بارزی از تعهد، تخصص و امانت‌داری را به نمایش می‌گذارند و ویژگی حق محوری، حق‌طلبی و حق‌گویی، از مهم‌ترین ویژگی‌های یک خبرنگار موفق است.
گروئی ساردو بابیان اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یک ضرورت است، بیان داشت: شهدای ما پیام‌هایی داشتند که وظیفه اصحاب رسانه انتقال این پیام‌ها به مسئولان و مردم است و خبرنگار مؤثرترین عنصر برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.
مدیرکل بنیاد کرمان ضمن قدردانی از زحمات  و توجه خبرنگاران به موضوع شهدا و ایثارگران رسالت خبرنگاران در این حوزه را بسیار سنگین ارزیابی کرد و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت را سدی محکم در برابر دسیسه‌ها و توطئه‌های دشمنان دانست و گفت: آگاهی بخشیدن به جامعه و حرکت مردم و مسئولان در مسیر اهداف شهدا از وظایف رسانه‌ها است و همه ما وظیفه خود می‌دانیم که در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گام برداشته و در انتقال سیرهٔ شهدا به آحاد جامعه تلاش کنیم. حوزهٔ ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعهٔ ما گسترده است، به همین دلیل همهٔ اقشار مختلف جامعه بایستی در اشاعهٔ این فرهنگ تلاش کنند و خبرنگاران فعال حوزهٔ ایثار و شهادت در تحقق این هدف نقش بسزایی دارند.
احمد گروئی ساردو در انتها با اشاره به اینکه بنیاد شهید به دستور امام راحل و برای رسیدگی به خانواده‌های شهدا و ایثارگران تأسیس شد، افزود: رسیدگی به امور فرهنگی و آموزشی فرزندان شهدا، توجه به مسائل خدماتی و رفاهی خانواده شهدا و ارتقا منزلت اجتماعی جامعه ایثارگری از مهم‌ترین اهداف بنیاد شهید است. بنیاد شهید جای مقدسی است و کار مقدس خدمتگزاری به خانواده شهدا را انجام می‌دهد. برگزاری فعالیت‌های ورزشی، فرهنگی، قرآنی و اردویی را از دیگر برنامه‌های بنیاد شهید استان کرمان است و به‌رغم تمام تلاش‌های انجام‌شده تاکنون نتوانسته‌ایم آن‌چنان‌که جایگاه این عزیزان است حق آن‌ها را ادا کنیم.
انتهای پیام./
کد مطلب: 299678