معاون رئیس جمهوری:
ملت ایران مدیون شهدا هستند
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۵
معاون پارلمانی رئیس جمهوری گفت: امنیت و آرامش کشور به دلیل رشادت شهیدان و ایثارگران است و همه ملت مدیون خانواده شهدا هستند.
ملت ایران مدیون  شهدا هستند
 
به گزارش ایثار واحد خراسان جنوبی ، در راستای تکریم از خانواده های شهدای والامقام ایران اسلامی، معاون پارلمانی رئیس جمهور، استاندار خراسان جنوبی ،معاونین استاندار و مدیرکل بنیادشهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی با خانواده شهیدین عباسی در شهرستان بیرجند دیدار نمودند.
حجت الاسلام عزیزی مدیرکل بنیادشهید و امور ایثارگران در ابتدای این دیدار، ضمن تقدیر و تشکر از خانواده شهیدین گل محمد و ابراهیم عباسی که مسئولین را به حضور پذیرفتند و قدردانی از معاون پارلمانی ریاست جمهوری و استاندار خراسان جنوبی و معاونین ایشان که در جلسه دیدار و تکریم از خانواده شهید حضور یافتند. بیان داشت خوشحالیم که این توفیق را داشتیم و افتخار داریم که به همراه معاون محترم پارلمانی ریاست جمهوری و استاندار محترم خراسان جنوبی و معاونین ایشان به محضر پدر بزرگوار شهیدین عباسی رسیدیم.
حجت الاسلام عزیزی در ادامه ضمن قرائت ابیاتی پیرامون جایگاه شهید و شهادت، بیان داشت خانواده معزّز شهیدین عباسی دو فرزند بزرگوارشان را در راه اسلام و  دفاع از ایران اسلامی تقدیم نمودند. وی افزود: شهید اول خانواده، شهید محمد عباسی در سال ۱۳۴۰ در روستای رومنجان بیرجند متولد و در دوران هشت سال دفاع مقدس در سال ۱۳۶۲ در منطقه جنگی میمک به درجه رفیع شهادت نائل گردید و شهید بزرگوار دیگر خانواده، شهید ابراهیم عباسی نیز متولد سال ۱۳۵۳ در سال 91 در درگیری با اشرار کوردل در استان سیستان و بلوچستان در ایرانشهر به فیض عظمای شهادت نائل گردید.
 در ادامه این دیدار حسینعلی امیری، معاون پارلمانی ریاست جمهوری بیان داشت: اگر امروز در کشور امنیت و آرامش داریم و در دنیا به اقتدار ایران اذعان دارند و چشم طمع به این سرزمین ندارند، به دلیل رشادت‌ها و شهادت‌هاست و حضرت امام خمینی (ره) فرمودند که خانواده شهدا چشم و چراغ این ملت هستند و مقام معظم رهبری هم همواره توصیه‌های ویژه ای در خصوص خانواده شهدا داشته‌اند.
امیری افزود: بنده حامل سلام حجت الاسلام دکتر روحانی به خانواده مومن و شهیدپرور عباسی هستم و رئیس جمهوری اظهار داشت ای کاش برای من مقدر بود که خودم به خدمت همه خانواده های شهدا در سراسر کشور رفته و احوالپرسی  می‌کردم.
معاون رئیس جمهوری در امور مجلس بیان کرد: هر کدام از اعضای دولت که به استان‌ها می روند رئیس جمهوری تاکید می کنند که به عنوان حداقل وظیفه اخلاقی، اسلامی و انسانی جویای احوال خانواده شهدا باشند.
وی یادآور شد: دکتر روحانی از ابتدا تا پایان جنگ در دفاع مقدس مسئولیت داشتند و مسئولیت پدافند کشور در دوره دفاع مقدس با ایشان بود که بعد از اینکه امام خمینی (ره) فرماندهی جنگ را به مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی واگذار کردند دکتر روحانی هم جانشین ایشان در جنگ بودند و تعلق خاطر ویژه به رزمندگان، جانبازان، خانواده معظم شهدا و آزادگان دارند.
امیری با اشاره به اینکه امروز کشور ما از یک امنیت و اقتدار و آرامش خیلی خوبی برخوردار است گفت: روزی در شرایط خاصی بودیم که حتی بعضی از گروهک‌های داخلی فکر می کردند می توانند با نظام مقابله کنند و بر همین باور غلط رژیم بعث جنگ هشت ساله را به ما تحمیل کرد اما به لطف خدا و با رشادت و فداکاری جوانانی مثل شهیدان عباسی نخستین جنگی بود که در تاریخ صد ساله اخیر یک وجب از خاک کشور جدا نشد.لذا همه ملت ایران مدیون شهدا هستند.
وی افزود: این که در یک خانواده دو شهید تربیت شوند نشان از شیر پاک مادر و نان حلال پدر است و این توفیق شامل هرکسی نمی شود که فرزندانش در راه اسلام و قرآن و خدمت به این کشور به درجه رفیع شهادت برسند.
وی اظهار داشت: امیدواریم خداوند روز قیامت همه ما را مشمول الطاف خود کرده و شفاعت این شهیدان همه ما را بهره مند کند، درجه شهدای خانواده عباسی عالی است که ان‌شاءالله خداوند متعالی کند.
حسینعلی امیری روز جمعه با استقبال استاندار خراسان جنوبی، رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان وارد بیرجند شد و سپس با حضور در گلزار شهدای بیرجند به مقام شامخ شهیدان این دیار با نثار گل ادای احترام کرد./
کد مطلب: 299679