داخلی صفحه گیلان خبر
 
ثبت آثار و اسناد رزمندگان و شهدای دفاع مقدس ضروری است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۹
جلسه ثبت اسناد و آثار ماندگار دفاع مقدس با حضور رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان فومن و دیگر اعضاء در دفتر فرماندار این شهرستان برگزار شد.
 
به گزارش ایثار گیلان و نقل از سایتهای خبری فومن،رضایی معاون سیاسی فرماندار شهرستان فومن در این جلسه با بیان این که ثبت آثار و تاریخ ایثار رزمندگان و شهدای دفاع مقدس که بخشی از فرهنگ و هویت ملی ماست ضروری است،بر لزوم تلاش دستگاه های مسئول دولتی جهت ثبت خاطرات و بزرگداشت یاد و خاطره شهدای گرامی تاکید کرد و گفت:بر کسی پوشیده نیست که باید فرهنگ ایثار و شهادت را که بخشی از خاطره و هویت ملی ما است حفظ کرد.
وی با بیان این که شهرستان فومن به واسطه پیشینه فرهنگی و مذهبی و ارزشی خود از شهرستان های برجسته در دوره دفاع مقدس است،بر لزوم برنامه ریزی جهت اجرای برنامه ها برای حفظ اسناد مربوط به شهدای جنگ تحمیلی تاکید کرد و سوژه یابی و پیگیری برای یافتن موارد بیان نشده از خاطرات شهدا و رزمندگان را دستورکار این جلسه و وظیفه دستگاه های متولی دانست و نقش شوراهای اسلامی و دهیاران، پایگاه های بسیج، شبکه مدارس و نهادهای مشابه را در این میان حائز اهمیت دانست.
رضایی افزود: ناگفته های بسیاری درباره جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس وجود دارد که باید ثبت و ضبط شود و از این رو یکی از برنامه های مربوطه، یافتن موارد گمنام و بیان نشده از رزمندگان دفاع مقدس در سطح شهرها و روستاها است.
به گفته معاون سیاسی فرماندار شهرستان فومن،این برنامه با انتشار و توزیع فرم های سوژه یابی میان اقشار مختلف همراه است تا با جمع آوری و جمع بندی اطلاعات دریافتی، مقدمات ثبت موارد مطرح نشده مربوط به ایام جنگ و خاطره رشادت رزمندگان فراهم شود.
در ادامه،پارسا نماینده سپاه پاسداران، محمدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، نیک انجام رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی، فاضل نیا مدیر آموزش و پرورش، قلیزاده رئیس هلال احمر و سایر مسئولین ادارات ضمن ارائه گزارش عملکرد خود در این خصوص به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.
شهرستان فومن در طول دوران دفاع مقدس ۴۰۵ شهید تقدیم کشور کرده است که از این میان وصیتنامه ۱۲۰ شهید بزرگوار جمع آوری شده و زندگینامه شمار زیادی از آن ها تدوین شده است.
"انتهای پیام"
 
کد مطلب: 299734