داخلی صفحه قم خبر
 
مروری بر زندگینامه شهید محمد رضا خشتی
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۵
شهید محمد رضا خشتی از شهدای ارتشی است که در سال61 در بصره به شهادت رسید و بعد از 13 سال پیکرش به وطن بازگشت .
مروری بر زندگینامه شهید محمد رضا خشتی
 
زندگینامه شهید محمد رضا خشتی برگرفته از کتاب "هفت قطره"، شامل زندگینامه هفت شهید ارتشی دوران دفاع مقدس استان قم است که در ادامه می آید:
محمدرضا متولد 20 اردیبهشت سال 40، فرزند عباسعلی، اولین فرزند خانواده که در قم به دنیا آمد و سپس به شهر ری براي زندگي رفتند، محمد رضا به نیکی تربیت شد. او تحصیلات خود را تا دیپلم در رشته ی الکترونیک ادامه داد و بعضی اوقات هم به مغازه مکانیکی می رفت و در آنجا مشغول بود. سپس به خدمت سربازی رفت و در نیروی هوائی مشغول به خدمت شد، سپس به صورت داوطلب به خدمت نیروی زمیني در آمد تا در جبهه ها شرکت کنند و وقتی که به جبهه ها اعزام شد مسئولیت زدن آر پی چی را بر عهده گرفت.
روایت پدر شهید :
محمدرضا هميشه با لباس ارتشي پیش من می آمد تا ما زیاد نگران حال و احوال او نباشیم و پس از آخرین خداحافظی ما با ایشان، عازم جبهه های جنگ شد و با شرکت در عملیات رمضان، در مرز بصره در تاريخ، 26 اردیبهشت سال 61(همزمان با سالروز تولد 21 سالگی اش) به شهادت رسید و بعد از 13 سال پیکرش وارد وطن شد و آن طور که خانواده می گفتند پیکر شهید کاملا سالم بوده است همین موضوع توجه ما را بیشتر به خود جلب کرد.
به همراه برخی دوستانش بدلیل احساس مسئولیت نسبت به انقلاب و آرمانهای انقلاب داوطلبانه به مناطق عملیاتی اعزام و در عملیات طریق القدس، بیت المقدس ، فتح بستان حضور یافت.
روی گشاده و حسن خلق راوی خواهر شهید
محمد رضا در عین جوانی هیجان و انرژی بسیاری داشت بسیار خوش خلق بود و تلاش می کرد تا حدی که امکان دارد در انجام کارها به اعضای خانواده و آشنایان کمک رساند.
توصیه شهید:
در نامه هایش فضای جبهه ها را خیلی خوب ترسیم می کرد و می گفت در اینجا رزمندگان در زیر آتش با اطمینان و قلبی آرام به خواندن ادعیه پرداخته و شور وصف ناپذیری برای شهادت دارند، تاکید می کرد برای رزمندگان دعا کنید تا دشمن را از کشور بیرون برانند و موفقیت همراه رزمندگان اسلام باشد.
 
 
 
کد مطلب: 299826