در آستانه روز خبرنگار
معرفی شهید رسانه کهگیلویه و بویراحمد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۳
شهید «خداعفو عبدیان» یکی از شهدای رسانه استان کهگیلویه و بویراحمد است که هرساله بزرگداشت این شهید همزمان با روز خبرنگار برگزار می‌شود.
 
شهيد رسانه
به گزارش ایثار از یاسوج ، شهید خداعفو عبدیان در ۲۲ مردادماه ۱۳۳۷ در یک خانواده اصیل و مذهبی در یاسوج چشم به جهان گشود، پس از طی دوران ابتدایی و دبیرستان موفق به اخذ دیپلم طبیعی گردید و در سال ۱۳۵۶ برای خدمت سربازی عازم تهران شد.
شهید عبدیان سال ۶۴ به همراه سایر رزمندگان، وظیفه خود دانست که از میهن خویش در مقابل تجاوزهای دشمن دفاع کند. در مناطق عملیاتی همچون هویزه، جزیره مجنون، شادگان، گردو، پاوه، سرپل ذهاب، شط علی و عملیات‌های والفجر ۸، کربلای ۵ و آزاد سازی فاو حضوری پررنگ داشت.
وی سال ۱۳۷۸ در شبکه خبر تهران مشغول به فعالیت شد و در دانشکده صدا و سیما در رشته کارگردانی مشغول به تحصیل گردید.
شهید عبدیان طی دوران فعالیتش در صدا و سیما برای ساخت برنامه‌های تلویزیونی و خبری عازم کشورهای آلمان، شیلی، تایلند، هند، عراق و سوریه شد.
۱۵ آذرماه ۸۴ بود که یک فروند هواپیمای نظامی سی ۱۳۰ با ۹۴ سرنشین و خدمه که بیشتر آن‌ها را خبرنگاران رسانه‌های گروهی تشکیل داده و از تهران برای پوشش خبری رزمایش نظامی عازم منطقه چابهار بود، پس از نقص فنی، هنگام بازگشت به فرودگاه مهر‌آباد و فرود اضطراری در ساعت ۱۳:۴۵ در شهرک مسکونی «توحید» دچار سانحه شد و سقوط کرد و تمامی ۹۴ سرنشینان آن به درجه رفیع شهادت نایل آمدند.
فرازی از وصیت‌نامه شهید
دادن صدقه، صله رحم، تقوای الهی ،سنگ قبر ساده، مهریه سبک برای دخترم، نماز اول وقت، قرائت قرآن، احترام به بزرگترها را فراموش نکنید، چراکه دنیا محل گذر است و سعی کنید دینتان را فدای دنیایتان نکنید.
از شهید عبدیان دو پسر و یک دختر به یادگار مانده است.
انتهای پیام
کلمات کليدی: شهيد رسانه،عبديان، روز خبرنگار،ايثار كهگيلويه
کد مطلب: 299937