اسرا در اسارت از آزادگی ملت ایران دفاع کردند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۹
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی گفت: هرگز از یادها نخواهیم برد که اسرای ما در اسارت ماندند اما از آزادگی و شرف و غیرت ملت ایران دفاع کردند
اسرا در اسارت از آزادگی ملت ایران دفاع کردند
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی صبح امروز 13 مرداد 98 جلسه هم‌اندیشی گرامیداشت سال روز ورود آزادگان به میهن عزیز در محل اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی با حضور مدیران ارشد استان و نیروهای نظامی و انتظامی، برگزار شد.
در این جلسه سید عابس حسینی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی ضمن اشاره به افتخارات غرورآفرین رزمندگان اسلام گفت: تکلیف ما مسئولین در برابر آزادگانی که بعضاً بیش از 10 سال در اسارت بودند آن‌هم برای دفاع از آزادگی و شرف و ناموس ملت ایران، می‌بایست فراتر از حد وظیفه عمومی باشد، برای ما که مدعی دغدغه مندی انقلاب هستیم، یک وظیفه است که نگذاریم این الگوی صبر و مقاومت به فراموشی سپرده شود.
وی در ادامه با اشاره به آن حماسه بزرگ آزاده 13 ساله‌ای که در اسارت تا حجاب بر سر خبرنگار بیگانه نکرد با آن سخن نگفت و بعدازآن در شروع سخنان گفت من تکلیف خود دانستم که به جبهه آمدم و آن تکلیف را امام برای من تعیین کرده است، گفت: وظیفه و تکلیف ما در برابر این افراد چیست؟ کسانی که خاورمیانه که نه بلکه کل دنیا تحت تأثیر فرهنگ ایثار و شهادت اینان قرارگرفته است.
وی در ادامه افزود: بدانید که شاه کلیدی بهتر از این فرهنگ برای ادامه باقدرت راه، نداریم، فرهنگی که باعث شده تا ناو آمریکایی جرات دخالت در توقیف کشتی انگلیسی توسط مردان دلیر ایران را نداشته باشد، بنابراین باید در بازخوانی و احیای این فرهنگ نجات‌بخش بیش‌ازپیش تلاش کنیم، انتظار ما از سازمان‌ها هم‌پوشانی این مراسمات جهت اجرای باکیفیت‌تر آن است.
حسینی در پایان نیز گفت: صبر آزادگان می‌تواند الگوی مناسبی برای مقاومت در برابر تحریم‌ها باشد، جوانان امروز ما از نسل همان مردان آزاده‌اند و در مقابل هیچ زوری سر خم نمی‌کنند، این را بدانید صبر بی‌مثال آزادگان در اسارت، ریشه در دین و اعتقاد داشت،رسالت زینبی آزادگان مکمل رسالت جهادی آنان بود، 26 مرداد را فرصت مناسبی برای بازخوانی استقامت و پایداری آزادگان است.
کد مطلب: 299962