رئیس بنیاد بستان آباد در تشریح عملکرد چهارماهه اول 1398:
اشتغال، مسکن و سلامت جامعه ایثارگری از اولویت های بنیاد بستان آباد است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۷
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بستان آباد گفت: توجه به تأمین و ارتقا سطح سلامت جسمانی و روانی، اشتغال و مسکن جامعه ایثارگری از اولویت های اساسی این بنیاد است.
 
به گزارش ایثار آذربایجان شرقی از بستان آباد، ابراهیم محمدحسینی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی ایثار این بنیاد به تشریح عملکرد در 4 ماهه اول سال 1398 پرداخت.
وی در این گفتگو با بیان اینکه در حال حاضر یکی از اولویت‌های اصلی بنیاد تأمین و ارتقا سطح سلامت  جسمانی و روانی، اشتغال، و مسکن ایثارگران است تصریح کرد: دیدار و تجلیل از ایثارگران از اهم وظایف مسئولین شهرستان می باشد.
محمدحسنی افزود: در کنار وظیفه اصلی بنیاد که ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است دیدار، تکریم و تجلیل از ایثارگران نیز از وظایف بنیاد شهید و امور ایثارگران محسوب می‌شود.
وی در ادامه با قدردانی از همکاری مسئولین شهرستان به ویژه حجت الاسلام و المسلمین سید رضا رضوی امام جمعه، سید علی حسینی موسوی فرماندار و محمد وحدتی نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی در رسیدگی به مسائل خانواده های معظم شاهد و ایثارگر گفت: در 4 ماهه اول سال ثبت  200  درخواست حضوری و 800 ارجاع به حوزه های تخصصی در این بنیاد انجام شده است.
وی افزود: با استقرار میز خدمت در بنیاد شهرستان و با هدف تکریم و تعظیم جامعه ایثارگری زمان پاسخگویی به درخواست و مشکلات ایثارگران به حداقل رسیده است.
وی در ادامه در تشریح فعالیت‌های بنیاد در حوزه‌ فرهنگی و آموزشی تصریح کرد: مشارکت در برگزاری 8 یادواره شهدای والامقام، حضور 500 نفر از ایثارگران در مراسم مذهبی و ملی، نصب 80 بنر و تصاویر شهدا در سطح شهر، برگزاری سه جلسه ستاد شاهد با دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش، برگزاری مسابقات فرهنگی با عنوان دعای 15 و 23 صحیفه سجادیه با 67 شرکت کننده برخی از برنامه های این بنیاد در چهار ماهه اول سال 1398 بوده است.
وی همچنین با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه تعاون و امور اجتماعی در این برهه زمانی گفت: استخدام 2 نفر از ایثارگران در دستگاه‌های دولتی، پرداخت هشتصد میلیون ریال تسهیلات کارآفرینی و خود اشتغالی به 4 نفر، ارائه 20 مشاوره فنی و تخصصی، اعطای وام تأمین مسکن به 8 نفر، شروع اجرای طرح ساماندهی گلزار شهدا 3 مورد، بهره مندی 3 نفر از بیمه عمر و 1 نفر از بیمه حوادث، 15 مورد سایر تسهیلات بانکی، اعطای دو میلیارد و 320 میلیون ریال وام قرض الحسنه به 12 نفر از صندوق شاهد، اجرای طرح پایش سلامت 6 مورد، و مشاوره حقوقی و قضایی ایثارگران 10 مورد به انجام رسیده است.
رئیس بنیاد بستان آباد با اشاره به فعالیت های حوزه مددکاری، ثبت 77 دیدار و 100 ارتباط تلفنی، برگزاری مراسم مذهبی در حسینیه شهید «میریعقوب کیانی» 2 مورد، ارائه خدمات آموزش و تحصیلی به تعداد 13 دانش آموز و 43 دانشجو، توزیع مجلات شاهد در بین ایثارگران 100 جلد، برپایی نمایشگاه عکس و تصاویر شهدا در فعالیت‌های مختلف 2 مورد، برگزاری جلسات شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت 1 مورد، و برگزاری گردهمایی ایثارگران 2 مورد صورت گرفته است.
گفتنی است شهرستان بستان آباد 150 شهید، 20 آزاده،  182 جانباز تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است.
انتهای پیام/
خبرنگار: نیاز مدرس 
 
کلمات کليدی: ایثار،آذربایجان ،شرقی،بستان آباد،عملکرد،4ماهه،1398
کد مطلب: 300059