داخلی صفحه کرمان خبر
 
آسمان کرمان با حضور دو امیر شهید معطر شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۷
عصر دیروز چهارشنبه پیکر تازه تفحص شده دو امیر شهید دوران دفاع مقدس از طریق پرواز هواپیمائی ماهان وارد شهر کرمان شد.
 
به گزارش ایثار کرمان، عصر دیروز چهارشنبه 16 مردادماه 98 پیکر تازه تفحص شده امیران شهید حمدالله و علی قربانعلی پور پس 33 سال انتظار به آغوش مادرانشان بازگشتند.
احمد گروئی ساردو مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از حضور مردم همیشه درصحنه کرمان در این مراسم بیان داشت: حضور پرشور مردم و مسئولین در این مراسم نشان‌دهنده این امر است که یاد شهدا هیچ‌گاه از ذهن و فکر مردم بیرون نخواهد رفت. مردم و مسئولین همیشه خود را مدیون خون این شهدا می‌دانند و وقتی این‌گونه به‌صورت خودجوش در مراسم استقبال پیکر ایشان شرکت می‌نمایند نشان می‌دهند که پایبند اهداف نظام جمهوری اسلامی بوده و شهدا را هیچ‌گاه فراموش نمی‌کنند.
شایان‌ذکر است شامگاه دیشب بعد از نماز مغرب و عشا در محل شهرک هوانیروز جنب حرم مطهر شهید گمنام مراسم وداع با این دو شهید برگزار شد. در این مراسم حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه شهر کرمان بابیان این موضوع که این دو امیر شهید ارتشی در خانواده‌ای پاک و متدین به دنیا آمدند افزود: مرگ برای انسان یک امور قطعی است و نمی‌توان از آن فرار نمود اما اینکه چگونه به دیدار معبود بشتابیم برای برخی از انسان‌ها به‌صورت ویژه و خاص اتفاق می‌افتد که این دو فرزند برومند میهن اسلامی بهترین و باارزش‌ترین مرگ یعنی شهادت را برگزیدند.

امیر معمارباشی، فرمانده قرارگاه جنوب شرق ارتش نیز در این مراسم با تشکر از حضور مردم قدرشناس کرمان در مراسم استقبال و وداع با شهدا تأکید کرد: همه ما وظیفه‌داریم در مقابل هرگونه تعدی و ظلم به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی مقاومت کنیم و این عظمت و افتخاری که اکنون نصیب این کشور و این انقلاب شده، قطعاً به‌واسطه خون شهداست.
انتهای پیام/
کد مطلب: 300137
 


 
 
ضرورت تشکيل و برخی از کارکردهای مهم بسيج مستضعفين
 

بهروز بزرگی؛ معاون علمی و پژوهشی مرکز مقاومت ...