داخلی صفحه گیلان خبر
 
مراسم نکوداشت شهدای گیلانی منا برگزار می شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۱
معاون فرهنگی بنیاد شهید گیلان از برگزاری مراسم نکوداشت یاد و خاطره شهدای منای این استان خبر داد و اظهار کرد: این مراسم ۲۳ مردادماه با سخنرانی سعید اوحدی، رئیس وقت سازمان حج و زیارت در فاجعه منا‌ برگزار می‌شود.
 
به گزارش ایثار گیلان و به نقل از پایگاه خبری لیجار،محمدرضا داوطلب،فاجعه منا را یکی از غم‌انگیزترین حوادث تاریخ معاصر اسلام دانست و اظهار کرد:با گذشت چهار سال از این فاجعه هنوز ذره‌ای از شدت غم و اندوه در دل مسلمانان و بازماندگان شهدای منا کم نشده است.
وی افزود:فاجعه منا هرچند غم بزرگی بر دل امت اسلامی و به خصوص ملت شریف ایران نشاند،اما بار دیگر خباثت، خیانت‌پیشگی و بی‌کفایتی خاندان آل‌ سعود با ادعای خدمت به حرمین را ثابت کرد.
معاون فرهنگی بنیاد گیلان با گرامیداشت یاد و خاطره ۱۶ شهید گیلانی فاجعه منا،‌بر لزوم زنده نگه داشتن این فاجعه غمبار و یاد و نام شهدای مظلوم آن تأکید کرد و گفت:همانگونه که رهبر معظم انقلاب نیز تاکید فرمودند،نباید غبار فراموشی بر فاجعه غمبار منا بنشیند.
داوطلب از برگزاری مراسم نکوداشت یاد و خاطره شهدای منای استان گیلان خبر داد و اظهار کرد:‌این مراسم معنوی ساعت ۱۷ روز چهارشنبه، ۲۳ مردادماه با سخنرانی سعید اوحدی،رئیس وقت سازمان حج و زیارت در فاجعه منا در مسجد جامع لنگرود برگزار می‌شود.
وی یادآور شد:‌یادواره شهدای منا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و امیدواریم با حضور گسترده مردم شهیدپرور گامی در راستای زنده نگه داشتن یاد و نام شهدای منا برداشته شود. 

لینک خبر
کد مطلب: 300364