داخلی صفحه ایلام خبر
 
حمایت از ایثارگران در توسعه کسب و کار فعال یکی از اولویت های بنیاد است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۶
اسدالله تولیده با اشاره به اینکه اشتغال یکی از مهمترین مشکلات جامعه ایثارگری است، عنوان کرد: اشتغال‌زایی و توسعه کسب و کار پویا و فعال برای جامعه ایثارگر، مهمترین اولویت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام در رفع مشکل اشتغال است.
حمایت از ایثارگران در توسعه کسب و کار فعال یکی از اولویت های بنیاد است
 
به گزارش ایثار از ایلام؛ اسدالله تولیده روز سه شنبه 15 مردادماه، همراه با حیدر نعمتی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام، سید تراب میری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، بهزاد عزت پناه مدیر امور شعب بانک کشاورزی استان و مصطفی محمدیان مشاور استاندار در امور ایثارگران با جانباز معزز 70درصد، «علی عیسی نژاد» دیدار و وضعیت طرح وی را در خصوص پروار بندی دام مورد بررسی قرار دادند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام در حاشیه این دیدار در گفتگو با خبرنگار ایثار، به نامگذاری سال ۹۸ به نام "رونق تولید" از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم ابلاغی از سوی دولت در سال ۹۸ در رابطه با خانوادههای معظم شهدا و ایثارگران، مقوله اشتغال است.
اسدالله تولیده با اشاره به اینکه اشتغال یکی از مهمترین مشکلات جامعه ایثارگری است، عنوان کرد: اشتغال‌زایی و توسعه کسب و کار پویا و فعال برای جامعه ایثارگر، مهمترین اولویت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام در رفع مشکل اشتغال است.
وی با اشاره به اینکه فرهنگ سازی در زمینه کارآفرینی و اشتغالزایی، یکی از چالشهای پیش روی بنیاد است، تاکید کرد: باید نگاه و فرهنگ حاکم بر مقوله اشتغال در کشور اصلاح شود تا بتوانیم به چشم اندازهایی که برای تحقق اشتغال ترسیم شده، دست یابیم.
تولیده با بیان سیاست‌های دولت در توسعه اشتغال مولد و پایدار، ضمن تقدیر از حمایت های استانداری ایلام، به اقدامات بنیاد در این راستا اشاره کرد و گفت: تقویت حضور ایثارگران در بخش های خصوصی بزرگ و فعال، بهبود فضای کسب و کار ایثارگران با استفاده از طرح های خود اشتغالی، از مهمترین اقدامات بنیاد در جهت توسعه کارآفرینی و رفع دغدغه های جامعه معزز شاهد و ایثارگر در این حوزه است.
مدیرکل بنیاد ایلام رفع مشکلات جامعه معزز شاهد و ایثارگر در زمینه اشتغال‌ را نیازمند همگرایی و هم‌افزایی همه دستگاه های اجرائی دانست و افزود: خانواده های معظم شهدا و ایثارگران حق بزرگی بر گردن نظام و انقلاب اسلامی دارند و با توجه به کمبود ظرفیت پذیرش دستگاههای اجرایی و نیاز استان به  کارآفرینی، همچنین بهره گیری از ظرفیتهای استان در راستای تولید شغل، بنیاد با همکاری دستگاه های اجرائی درصدد هدایت ایثارگران به سوی کارآفرینی است تا این این قشر معزز بتوانند با اتکا به توانایی‌های فردی و مهارتهای خود تولید شغل داشته و کسب در آمد کنند.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 300374