داخلی صفحه زنجان خبر
 
​۱۶۰ هزار سند در موزه آثار شهدای زنجان موجود است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۹
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت: ۱۶۰ هزار سند از شهدای این استان در موزه آثار شهدا موجود است که محتوای غنی و مطلوبی برای تولید مستند، برنامه‌ها و ایده‌های مختلف در حوزه ایثار و شهادت به شمار می‌رود.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان به نقل از ایرنا، علی کاظمی روز چهارشنبه در دیدار مدیرکل و معاونان صدا و سیمای مرکز زنجان اظهار داشت: اقدامات صدا و سیمای مرکز زنجان در کیفی‌سازی برنامه‌ها به‌خصوص در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، قابل تقدیر است.
وی خاطرنشان کرد: شایسته است برای ارج نهادن به مقام شامخ شهدا و خانوده‌های ایثارگر در تولید مستند یا برنامه با موضوع والدین شهدا به‌خصوص والدین بیش از یک شهید، گام برداشت.
کاظمی افزود: پرداختن به زندگی‌نامه جانبازان به‌ویژه جانبازان بالای ۷۰ درصد و نشر وصیت‌نامه شهیدان از طریق صدا و سیما می‌تواند در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بین اقشار مختلف جامعه موثر باشد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با اشاره به سالروز ورود آزادگان به میهن و تقارن آن با عید سعید غدیرخم، تصریح کرد: این مناسبت با توجه به وجود شهدای سادات در استان، فرصت مغتنمی برای معرفی و پخش وصیت‌نامه شهدای سادات است.
وی با تاکید بر معرفی شهدای شاخص و کارآفرین، گفت: جامعه ایثارگری در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به‌ویژه ایثار اجتماعی، پیشتاز بوده که نیازمند معرفی در بین مردم است.
کاظمی با اشاره به پیگیری ساخت مستند و سریال شهید دکتر مجید شهریاری، اظهار داشت: سریال شهید شهریاری به عنوان شهید شاخص استان و کشور با حمایت مسئولان در زنجان تولید خواهد شد.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان نیز پیرامون تولید سریال شهید شهریاری، گفت: تولید این سریال در مرحله نگارش است که در این زمینه با همسر و فرزند شهید به‌صورت هفتگی مصاحبه شده است.
سیدمحسن لطیفی اظهار داشت: برای تولید این سریال فاخر، با رئیس سازمان انرژی اتمی کشور نیز مصاحبه شده است.
وی کمبود منابع را از مشکلات صدا و سیما در تولید برنامه‌ها خواند و خاطرنشان کرد: ساخت و تولید کارهای شاخص و ماندگار نیاز به همکاری و مشارکت همه دستگاه‌ها دارد.
لطیفی با اشاره به تولیدهای این مرکز، گفت: چند برنامه در حوزه ایثار و شهادت امسال در مرکز زنجان تولید خواهد شد.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان نیز گفت: بنیاد شهید و صدا و سیما ۲ دستگاه ارزشی استان هستند و می‌توانند با مشارکت بیش از پیش یکدیگر کارهای ارزشمندی در حوزه ایثار و شهادت انجام دهند.
سیدجمال‌الدین موسوی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را یکی از کلیدهای طلایی در زندگی خواند و اظهار داشت: ایثار و شهادت از موضوعاتی است که همواره نو بوده و شهدایی از قبیل شهید حججی این مهم را ثابت کرده‌اند.
موسوی خاطرنشان کرد: می‌توان به این موضوع، هنرمندانه پرداخت و به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی، چند ثانیه کار هنری بهتر از چند ساعت سخنرانی است.
معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان نیز با اشاره به محصولات تولیدی بنیاد شهید، گفت: تا کنون ۴۱ عنوان فیلم با موضوع شهدا توسط بنیاد شهید و با مشارکت سایر دستگاه‌ها تولید و برخی از آن‌ها از شبکه‌های مختلف ملی نیز پخش شده است.
علی بیات با اشاره به تولید برنامه «پلاک» با موضوع معرفی شهدا و وصیت‌نامه آن‌ها، خاطرنشان کرد: با توجه به بخشنامه مرکزی بنیاد شهید در راستای لزوم مصاحبه با والدین شهدا، ابتدا در صورت همکاری و مشارکت صدا و سیمای مرکز زنجان این برنامه محقق خواهد شد و در غیر این صورت از خدمات سایر موسسات بهره‌مند می‌شویم.
 
کد مطلب: 300537