داخلی صفحه زنجان خبر
 
​گرامیداشت روز ورود آزادگان به یک پویش مردمی تبدیل شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۴
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با تاکید بر برگزاری مراسم سالروز ورود آزادگان به میهن با مشارکت مردم، گفت: گرامیداشت این روز باید به یک پویش مردمی تبدیل شده و تمام جامعه به این موضوع بپردازند تا بتوانیم فرهنگ فداکاری و آزادگی را در بین اقشار مختلف، نهادینه کنیم.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان به نقل از ایرنا، علی کاظمی شامگاه پنجشنبه در جلسه برنامه‌ریزی گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن افزود: آزادگان سرافراز، ادامه‌دهندگان واقعی مسیر شهدا هستند که با پرچم «راه شهیدان ادامه دارد» در عرصه‌های مختلف حضور پیدا می‌کنند.
وی اظهار داشت: با توجه به مصادف شدن سالروز ورود آزادگان به میهن با عید سعید غدیرخم، برنامه‌های ویژه‌ای برای این روز تدارک دیده شده که تجلیل از آزادگان سادات و برگزاری یادواره شهدای سادات از جمله این برنامه‌ها است.
کاظمی، تکریم آزادگان را وظیفه ذاتی مسئولان بنیاد شهید خواند و خاطرنشان کرد: اشاعه فرهنگ پایداری، مقاومت و آزادگی و شناساندن مقام و منزلت آزادگان باید یکی از اولویت‌های مهم دستگاه‌ها باشد.
مدیرکل بنیاد شهید استان زنجان گفت: این استان ۵۸۶ آزاده سرافراز دارد که از این تعداد، هفت شهید آزاده تحت عنوان شهدای غریب، مدال افتخاری برای استان محسوب می‌شوند.
وی آزادگان را الگوهای ایثار در جامعه معرفی کرد و افزود: ۹۹ درصد آزادگان، جانباز بوده و بیش از ۸۰ درصد آزادگان نیز در شرایط جراحت و زخمی اسیر شده‌اند که تا گلوله آخر در مقابل دشمن ایستادگی و مقاومت کرده و اکنون پرچمداران دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی ایران هستند.
کاظمی اظهار داشت: خاطرات ۱۵ آزاده نیروی انتظامی و ۱۸ آزاده سیاسی در حال نگارش بوده و نگارش خاطرات سایر آزادگان استان نیز همزمان با سالروز ورود آزادگان به میهن آغاز می‌شود.
۲۶ عنوان برنامه برای گرامیداشت سالروز ورود آزادگان تدوین شده است
معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان نیز با اشاره به اهداف و سیاست‌های گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن، گفت: نهادینه‌سازی فرهنگ ایثار و شهادت، استفاده از ظرفیت‌ها، رسانه‌ای کردن برنامه‌های برگزار شده به مناسبت این روز، اجرای برنامه‌های مفرح و تجلیل و تکریم آزادگان از جمله مهم‌ترین اهداف گرامیداشت این روز است.
علی بیات اظهار داشت:  ۲۶ عنوان برنامه به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناسبت گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن پیش‌بینی شده است.
وی با اشاره به برگزاری ویژه‌برنامه «روزی با آزادگان» در اردوگاه شهید باکری گفت: برگزاری مسابقات ورزشی در مجموعه ایثار، ابلاغ به ادارات در خصوص آذین‌بندی و فضاسازی به این مناسبت و تجلیل از آزادگان شاغل، دیدار با آزادگان شاغل در ادارات و اجرای پایش سلامت آزادگان معزز نیز از برنامه‌های این روز است.
معاون فرهنگی بنیاد شهید استان زنجان ادامه داد: تجلیل از همسران جانبازان آزاده، اجرای نمایش خیابانی، معرفی آزادگان موفق، خلاق، مبتکر و کارآفرین، سخنرانی و خاطره‌گویی آزادگان قبل از خطبه‌های نماز جمعه، تجلیل از خبرنگاران آزاده مصادف با روز خبرنگار و اجرای صبحگاه مشترک از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن است.
به گزارش ایرنا، استان زنجان سه هزار شهید، هفت هزار جانباز و ۵۸۶ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 300538