رضایت جانبازان نخاعی از اقامت در مجتمع‌های فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۳
مدیرعامل موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار گفت: طرح اقامت جانبازان نخاعی به همراه خانواده‌های محترمشان در مجتمع‌های ایثار در زمان سفر در 7 استان اجرایی شده و بر اساس نظرسنجی‌هایی که توسط انجمن جانبازان نخاعی از این عزیزان صورت گرفته است، این جانبازان و خانواده‌های محترم آن‌ها از این طرح رضایت داشتند.
رضایت جانبازان نخاعی از اقامت در مجتمع‌های فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار
 
به گزارش «ایثار»، محمود پاکدل معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران و عضو هیئت مدیره موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار روز چهارشنبه ۱۶ مردادماه در پنجمین همایش مدیران شعب استانی موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار گفت: شعب استانی این موسسه خط مقدم ارائه خدمت به ایثارگران و عموم مردم هستند و خدمت به مردم اجر و پاداش بسیار زیادی دارد و خدمت به ایثارگران که بهترین افراد هستند قطعاً دارای اجر و پاداش بسیار بالاتری است. ما به عزیزترین و پاک‌ترین قشر جامعه خدمت می‌کنیم و این مسئله همواره بزرگترین افتخار ماست.
وی با اشاره به حرکت بنیاد شهید و امور ایثارگران به سمت حوزه سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی گفت: بخشی از فعالیت‌های بنیاد از بدنه اصلی جدا شده‌اند که شکل‌گیری و فعالیت‌های موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار در همین راستا انجام شده است.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه ضمن تشریح روند شکل‌گیری ساختار فعلی موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار بر اهمیت نظارت بر انجام فعالیت‌ها در مجتمع‌های ایثار تأکید کرد و گفت: این کنترل و نظارت‌ها باید به دلیل حفظ بیت‌المال و همچنین رعایت کرامت ایثارگران انجام شود.
محمدرضا پور حاج رضایی مدیرعامل موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار نیز در جمع‌بندی این همایش گفت: پنجمین سمینار مدیران استانی موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار بر مبنای دستور رییس بنیاد مبنی بر صرفه‌جویی به یک روز کاهش یافت و در این همایش گزارش‌های شروع و عملکرد دو طرح ویژه‌ای که به دستور حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی در مجتمع‌های ایثار اجرا شده است، توسط مدیران استانی ارائه شد.
وی ادامه داد: یکی از این طرح‌ها موضوع اقامت جانبازان نخاعی به همراه خانواده‌های محترمشان در مجتمع‌های ایثار و در زمان سفرهای شخصی بود. خوشبختانه این طرح با عنوان «محسنین ایثار» عملیاتی شده است و در 7 استانی که دارای مرکز اقامتی هستند در حال اجراست.
پور حاج رضایی با اشاره به استفاده بیش از 120 نفر از جانبازان از این طرح گفت: بر اساس نظرسنجی‌هایی که توسط انجمن جانبازان نخاعی از این عزیزان صورت گرفته است، این جانبازان و خانواده‌های محترم آن‌ها از این طرح رضایت داشتند و این موضوع افتخاری برای موسسه محسوب می‌شود.
مدیرعامل موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار افزود: طرح دومی که از سوی رییس بنیاد در این زمینه ارائه شده بود مربوط به جانبازان قطع نخاعی بود که خانواده آن‌ها به سفر رفته‌اند و جانبازان عزیز به دلایل مختلف در این سفر حضور نداشتند. در این طرح نیز جانبازان می‌توانند در طول سال به مدت 15 روز در مدتی که خانواده آن‌ها در سفر به سر می‌برد در مراکز اقامتی موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار اقامت داشته باشند و از تمام امکانات مجموعه به‌صورت رایگان استفاده کنند و در سایر استان‌ها نیز به محض راه‌اندازی بخش اسکان در مجتمع‌ها، این طرح اجرا می‌شود.
در این همایش از مدیران برتر مجتمع‌های فرهنگی، ورزشی و توابخشی ایثار در استان‌ها در سال ۱۳۹۷ تقدیر به عمل آمد.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 300540
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور