رئیس بنیاد اسکو:
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یکی از مهم ترین رسالت های بنیاد اسکو است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۵
رئیس بنیاد اسکو بابیان اینکه یکی از مهم‌ترین رسالت بنیاد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است افزود: نگهداری گلزار شهدا به‌عنوان یک حرکت و اقدام معنوی در ترویج این فرهنگ است.
 
به گزارش ایثار آذربایجان شرقی از اسکو، نشست هماهنگی مرمت و مناسب سازی گلزارهای شهدای روستایی بخش مرکزی اسکو با حضور حسن سلیمی بخشدار مرکزی و غلامحسین یدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان اسکو برگزار شد.
رئیس بنیاد اسکو بابیان اینکه یکی از مهم‌ترین رسالت بنیاد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است افزود: نگهداری گلزار شهدا به‌عنوان یک حرکت و اقدام معنوی در ترویج این فرهنگ است؛ فرهنگی که باید آن را حفظ و به نسل‌های جدید انتقال داد.
وی افزود: ساماندهی، حفظ و نگهداری گلزارهای شهدا از مهم‌ترین راهکارهای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.
غلامحسین یدی در ادامه سخنان خود افزود: واگذاری گلزارهای شهدا به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در جهت حفظ و نگهداری از گلزارها برای اداره هر چه‌بهتر این اماکن متبرک، بر اساس تفاهم‌نامه‌ فی مابین مبنی بر متولی دار کردن گلزارهای ساماندهی شده از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران دنبال می‌شود و مصوبه هیئت‌وزیران نیز در این خصوص وظایف دستگاه‌های مختلف را مشخص می‌سازد.
رئیس بنیاد اسکو با اشاره به اینکه گلزارهای شهدای روستایی بخش مرکزی قبلاً یک‌بار ساماندهی شده‌اند افزود: این ساماندهی در سال‌های گذشته صورت گرفته و امروز به دلیل گذشت زمان و حوادث طبیعی دچار تخریب و آسیب شدند و نیازمند ساماندهی مجدد هستند. 
حسن سلیمی بخشدار مرکزی اسکو نیز در این نشست خانواده‌های شهدا را مایه مباهات و برکت ملت و انقلاب خواند و ضمن اعلام خبر آغاز مرمت و بازسازی گلزارهای شهدای روستایی بخش مرکزی و اتمام آن تا قبل از هفته دولت اظهار داشت: امنیت و آرامش امروز کشور را مدیون خون شهدا هستیم و آنچه امروز در خصوص حماسه آنان باید سرلوحه کار ما قرار گیرد شناساندن عظمت والای شهدا و ایثارگران است.
حسن سلیمی در پایان  آمادگی خود و امکانات موجود بخشداری را در راستای اشاعه و تکریم فرهنگ ایثار و شهادت اعلام و تصریح کرد: تمام مسئولان باید تکریم خانواده‌های شاهد و ایثارگر را وظیفه و رسالت خود بدانند چرا که هر چه داریم مدیون فداکاری‌های این عزیزان است.
انتهای پیام/
خبرنگار: نرگس همزه
کلمات کليدی: ایثار، آذربایجان شرقی، اسکو، گلزار شهدا ، مرمت ، بخشدار مرکزی، رئیس ، بنیاد اسکو
کد مطلب: 300583