شهدای خبرنگار موجب دوام و قوام انقلاب شدند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۳
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی گفت: شهدای گران‌قدر خبرنگار عکاس گزارشگر و تصویربردار رسانه‌های جمعی ایران درراه دفاع از انقلاب و میهن عزیز اسلامی در دوران دفاع مقدس هشت‌ساله موجب دوام و قوام انقلاب شدند.
شهدای خبرنگار موجب دوام و قوام انقلاب شدند
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی، صبح امروز 17 مرداد98 به مناسبت 17 مرداد سالروز شهادت شهید محمود صارمی و روز خبرنگار و با یاد نام شهید محمدرضا امانی تنها شهید خبرنگار استان خراسان شمالی با سید عابس حسینی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی به گفتگو نشستیم.
حسینی در این گفتگو تأکید کرد باید تلاش کنیم در جهت امیدبخشی به جامعه حرکت کنیم تا بتوانیم روزهای خوبی را برای آینده متصور باشیم.
حسینی در ادامه شغل خبرنگاری را شغلی پرمخاطره خواند و ابراز کرد: خبرنگاری مستلزم دقت فراوان است، خبرنگاران هم می‌توانند برای جامعه بهترین استفاده را داشته باشند و هم بدترین استفاده را.
حسینی با تأکید بر اینکه خبرنگاران باید از حاشیه‌سازی و وابستگی‌های سیاسی اجتناب کنند، خاطرنشان کرد: خبرنگاران باید به‌دوراز حاشیه‌سازی و جهت‌گیری به هیچ‌گرایشی اخبار خود را منتشر کنند.
وی بابیان اینکه خبرنگاران نقش مهمی در امنیت، سلامت و فرهنگ‌سازی جامعه دارند، تصریح کرد: باید پیش از انتشار یک خبر ابتدا بازتاب آن بررسی شود تا موجب پیشمانی نشود.
سید عابس حسینی با تأکید بر اینکه در عرصه خبر نیازمند طرح و ایده هستیم، خاطرنشان کرد: خداوند متعال در قرآن کریم به قلم سوگند یادکرده و این ارزش کار خبرنگار را می‌رساند.
 وی همچنین گفت: (عشق به کار) از آن دست عبارت‌هایی است که برای برخی خبرنگارها فقط یک کلیشه نیست؛ آن‌ها این عشق به کار را باروح، گوشت و پوستشان حس می‌کنند، در وجودشان رسوخ می‌کند و درنهایت در عملکردشان متجلی می‌شود، آن‌ها حتی شب‌ها خواب خبر می‌بینند، مدام فکر می‌کند فردا کدام سوژه که در سر دارد را به ثمر برساند. با که صحبت کند که حاضر به مصاحبه بشود، چه بنویسد و حالا که نوشت با چه واکنشی مواجه می‌شود.
حسینی در میان صحبت‌های خود حقیقتی را تحت این عنوان گفت که: خبرنگاران راهیان وادی آگاهی، راویان عشق و آزادی و نیک اندیشان بلندنظر عرصه اطلاع‌رسانی اندو حقیقت است که خبرنگار و رسانه ایرانی در پای عهد و پیمانی که با ملت و انقلاب خود بسته‌اند سلحشورانه و فداکار انه ایستاده و هستی خود را صادقانه و شجاعانه به صحنه آورده است.
و در پایان با اشاره به شهدای خبرنگار گفت: شهدای گران‌قدر خبرنگار عکاس گزارشگر و تصویربردار رسانه‌های جمعی ایران درراه دفاع از انقلاب و میهن عزیز اسلامی در دوران دفاع مقدس هشت‌ساله موجب دوام و قوام انقلاب شدند.
 هفدهم مردادماه، سالروز شهادت شهید محمود صارمی و روز خبرنگار، فرصت مغتنمی است تا به همه خبرنگاران و نویسندگان روزنامه‌نگاران صاحبان اندیشه و قلم و آزادگان عرصه اطلاع‌رسانی صمیمانه تبریک و تهنیت عرض کنم. و همچنین یادی می‌کنم از تنها شهید خبرنگار استان، شهید محمدرضا امانی و این روز رو به مادر محترم این شهید و همه هم استانی‌های عزیز تبریک و تهنیت می‌گویم.
کد مطلب: 300614