داخلی صفحه گیلان خبر
 
معرفی شهدا:
زندگینامه شهيد اسماعيل پور بحر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۴
«همیشه در خط امام و اسلام باشید»
 
شهید اسماعیل پوربحر متولد 7 مرداد 1347 بخش هندخاله شهرستان صومعه سرا در تاریخ 14 خرداد 67 در ماووت عراق به خیل شهدا پیوست.
به گزارش ایثار گیلان؛ شهيد اسماعيل پور بحر در سال 1347 در خانواده اي مذهبي در روستاي هندخاله از توابع صومعه سرا چشم به جهان گشود.
وی در همان ابتداي کودکي انساني پاک و بي آلايشي بود و بيشتر کارها را خودش انجام ميداد شهید پوربحر از همان دوران کودکي خويش يار و همدم پدر در کار مزرعه بود و صبح ها به مدرسه مي رفت و بعد از ظهر ها در مزرعه همدوش پدر کار مي کرد و دوره سه ساله راهنمايي خود را در مدرسه شهيد مير لوحي روستاي هندخاله به پايان رساند.
در طول دوران مدرسه تمام دبيران و مسئولين مدرسه از اين شهيد بزرگوار راضي و خشنود بودند و پسري به تمام معنا مودب بود و پس از پايان يافتن دوره راهنمايي روانه دبيرستان شد و در دبيرستان هوشي فوق العاده داشت و تمامي معلمين دبيرستان علاقه وافري به ايشان داشتند و زماني هم که خبر شهادت این عزيز به گوش يکي از دبيرانش رسيد چنان اشک از چشمانش سرازير شد که گويي يکي از عزيز ترين افراد خود را از دست داده بود.
در مدرسه فعاليتهاي گوناگون مذهبي داشت و هميشه و در همه جا مدافع اسلام و امت اسلامي بود. خلاصه دوره دبيرستان را نيز با نمره عالي به پايان رساند و پس از فارغ التحصيل شدن از دبيرستان بر اثر بيماري که ايشان را رنج مي داد به بيمارستان منتقل شد و بيماري ايشان با عمل جراحي با خواست خدا بهبود يافت اما هنوز دوماهي از عملش نگذشته بود که دفترچه گرفت و اعزام سربازي شد.
اين شهيد عزيز در طول حيات خويش رنج هاي زيادي کشيد و آنچنان به پدر و مادر و بزرگتر ها احترام ميگذاشت که حدي نداشت. مثلا هميشه براي احترام به پدر که اگر چند بارهم وارد اتاق مي شد می ایستاد و دوباره مي نشست و هيچ گاه جلوي مادرم پاي خود را دراز نمي کرد  و انساني قانع و قناعت گر بود و همیشه صرفه جویی مي کرد و هيچ گاه لب به اعتراض نمي گشود و هميشه مي گفت که من بايد لباسي بپوشم که موجب رنج وناراحتي دوستاني که فاقد داشتن آن هستند نباشم. اخلاقش اسلامي بود و به بد حجابي بسيارحساس بودند و آن را پست و بي ارزش مي شمردند.
شهید اسماعیل پوربحر متولد 7 مرداد 1347 بخش هندخاله شهرستان صومعه سرا در تاریخ 14 خرداد 67 در ماووت عراق به خیل شهدا پیوست.
"انتهای پیام"
 
کد مطلب: 300669
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور