داخلی صفحه کرمان خبر
 
مدیرکل بنیاد کرمان:
ترویج فرهنگ ایثار، رسالت بنیاد شهید است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۴
مدیر‌کل بنیاد شهید و امورایثارگران استان کرمان دربازدید از دفتر خبرگزاری ایرنا در استان کرمان با بیان یکی از رسالت های ما ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و ارائه خدمات با رویکرد فرهنگی به جامعه ایثارگری است.
 
به گزارش ایثار کرمان ، صبح امروز 19 مرداد 98  احمد گروئی ساردو مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان در  بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی به مناسبت هفته خبرنگار افزود: رسالت خبرنگاران نیز به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی که "زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت" نیست به دلیل تنویر افکار عمومی و زنده نگاه داشتن یاد شهدا، خطیر و با ارزش است.
وی اظهار داشت: حفظ و نگهداری داشته ها در خیلی موارد مهم تر از ایجاد است و اگر فرهنگ شهادت و ایثارگری در جامعه ساری و جاری باشد می توان از هر بحران، موج، سختی، تهدیدی و تحریمی عبور کرد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان با اشاره به اینکه ایران در بدو آغاز هشت سال دفاع مقدس، آمادگی نظامی چندانی نداشت تصریح کرد: صدام با آگاهی از این موضوع در مصاحبه نخست خود اعلام کرد مصاحبه بعدی را چند روز دیگر در تهران خواهیم داشت.
وی ادامه داد: با اینکه ما از نظر نظامی شرایط خوبی نداشتیم اما عاملی مانند ایثار، اخلاص و از خود گذشتگی توانست ایران را در جنگ به موفقیت برساند لذا رزمندگان ما هر چه در توان داشتند و با دست خالی در طبق اخلاص گذاشتند و جلوی توپ و تانک دشمن ایستادند.
گروئی افزود: به لطف خدا ایران در هشت سال جنگ تحمیلی پیروز شد و دشمن نتوانست یک وجب از خاک ما را تصرف کند و ما توانستیم در فاو و برخی مکان های دیگر قسمتی از خاک دشمن را تصرف کنیم.
وی بیان کرد: رشادت های رزمندگان و شهدا باید در جامعه مطرح و نسل جوان در این زمینه آگاه سازی شود.
انتهای پیام./

کد مطلب: 300779