داخلی صفحه زنجان خبر
 
پدر شهیدان قزوینی ابهری به فرزندان شهیدش پیوست
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۶
پدر شهیدان اکبر و عبدالرسول قزوینی ابهری از شهدای استان زنجان بر اثر کهولت سن دار فانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان، پدر شهیدان اکبر و عبدالرسول قزوینی ابهری، از شهدای شهرستان ابهر بر اثر بیماری و کهولت سن دار فانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.
مرحوم حاج یحیی قزوینی ابهری چندی پیش به علت بیماری در بیمارستان بهمن زنجان بستری بود که مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان از ایشان عیادت کرد.
لازم به ذکر است پدر شهیدان قزوینی ابهری یکی از بزرگان، خیرین و معتمدین شهر ابهر بود که عمر با برکت خود را صرف آبادانی و کمک به همنوعان خود کرده بود.
مراسم تشییع و خاکسپاری این خیّر و پدر شهید امروز یکشنبه 20 مردادماه ساعت 17 از مقابل مسجد نور ابهر تا گلزار شهدا برگزار خواهد شد.
گفتنی است شهید اکبر قزوینی ابهری یکم آذر ماه سال 1346 در شهرستان ابهر دیده به جهان گشود.
این شهید والامقام تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت و با آغاز جنگ تحمیلی به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت.
شهید قزوینی در نوزدهم آذرماه سال 1359 در محور ماهشهر به آبادان بر اثر اصابت ترکش به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر او در گلزار بهشت کبرای شهرستان ابهر واقع است.
شایان ذکر است شهید عبدالرسول قزوینی ابهری ششم اردیبهشت ماه سال 1347 در شهرستان ابهر دیده به جهان گشود.
این شهید والامقام تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت و با آغاز جنگ تحمیلی به عنوان پاسدار کمیته انقلاب اسلامی در جبهه حضور یافت.
شهید عبدالرسول قزوینی در 25 خردادماه سال 1367 با سمت تیربارچی در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به پهلو به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر وی در گلزار بهشت کبرای شهرستان ابهر به خاک سپرده شده است. انتهای پیام/
کد مطلب: 301020