داخلی صفحه گیلان خبر
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان:
گرامیداشت یادگاران دفاع مقدس در نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت اثرگذار است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۹
عبدالله پاکاری در دیدار با «رمضانعلی خانی»، «حسین حیدری نیاکی» و «حسن سعادت بین» سه آزاده سرافراز شهرستان رشت که با همراهی نماینده موسسه فرهنگی پیام آزادگان صورت گرفت،اظهار کرد:امنيت و آسايش امروز مردم ايران كه در يكی از امن ترين كشورهای جهان زندگی می كنند، مديون ايثارگری های شهدا و ايثارگران و به ويژه صبر و استقامت آزادگان عزيز است.
 
به گزارش ایثار گیلان،پاکاری با بیان اینکه آزادگان دوران و شرايط بسيار سختی را تحمل كردند، گفت:این عزيزان نمونه بارز صبر،استقامت و دفاع از ارزش ها و آرمان های ايران اسلامی هستند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان استقامت و مقاومت آزادگان در دوران اسارت را مایه مباهات دانست و افزود:صبر و استقامت شماها در بند اسارت بعثی ها،پيروزی و سرافرازی ملت ايران اسلامی را فراهم آورده و امروز همه به وجود شماها كه يادگاران دوران دفاع مقدس هستيد افتخار می کنند.
پاکاری با بیان اینکه امروز آزادگان در جبهه دیگری هستند،عنوان کرد:امروز زندان دشمن به مراتب بالاتر از زندان های صدام است،زیرا اگر آن روز جان شما را می گرفتند،امروز می خواهند عقیده شما و خانواده های شما را از بین ببرند.
وی تکریم آزادگان و پاسداشت مستمر فداکاری های آنان را رسالت خطیر جامعه دانست و خاطرنشان کرد:گرامیداشت یادگاران دفاع مقدس در نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت اثرگذار است، زیرا این فرهنگ در امتداد مکتب عاشورا و امانت شهدا و ضامن استحکام و دوام کشور و نظام بوده و لذا باید به عنوان وظیفه دینی و ملی از آن حراست کنیم.
این مقام مسئول صبر و استقامت خانواده های آزادگان را در دوران اسارت نیز ستودنی دانست و گفت:این خانواده ها علاوه بر تحمل رنج فقدان وجودی آزادگان توانستند با پر کردن خلاء آنان در زندگی و پیشبرد امور با روحیه ایثار خود تحمل مشقت زندان دشمن را برای آزادگان هموار سازند.
"انتهای پیام"
 
 
کد مطلب: 301063