داخلی صفحه گیلان خبر
 
رئیس بنیاد شهید وامورایثارگران شهرستان تالش:
آزادگان،نماد مقاومت،ایثار و ایستادگی ملت ایران هستند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۸
جلسه ستاد گرامیداشت 26 مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی روز شنبه 19 مرداد با حضور فرماندار و مسئولین شهرستان تالش در فرمانداری شهرستان تالش برگزار گردید.
 
به گزارش ایثار گیلان،همتی رئیس بنیاد شهید وامورایثارگران شهرستان ضمن تقدیر از حماسه‌آفرینی آزادگان در دوران اسارت اظهار داشت:آزادگان به نیت شهادت به جبهه‌ها رفتند و از خاک و میهن اسلامی دفاع کردند، آن‌ها اسوه‌های صبر، مقاومت و آزاد از تمایلات نفسانی و تعلقات دنیوی، نماد مقاومت، ایثار و ایستادگی ملت ایران هستند .
وی ادامه داد: 26 مرداد سال ۱۳۶۹ ایران  اسلامی شاهد حضور اولین گروه آزادگان سرافراز بود که پس ازچندین  سال اسارت در زندانها و اسارتگاه‌های رژیم بعث عراق، قدم به خاک پاک میهن اسلامی گذاشتند و برخاک ایران عزیز بوسه زدند.
همتی افزود:این روز شیرین از ایثار و فداکاری فرزندان این مرز و بوم حکایت می‌کند که در دفاع از مرزهای ایران اسلامی جانانه جانفشانی کردند و بارها تا مرز شهادت پیش رفتند و در دوران اسارت هم به تعبیر امام راحل(ره) سرود آزادی سر دادند.
 مهدوی فرماندار تالش نیز ضمن گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی،اظهار داشت: آزادگان با تحمل سختی‌ها و مشقت‌های بسیار،از دوران اسارت در جهت تزکیه نفس خود بهره بردند.
 وی همچنین آزادگان سرافراز را  به عنوان سند زنده فداکاری و عزت كشور نام برد و گفت:آزادگان شاهد و ناظر ایثار و فداکاری شهدا بودند و سند زنده‌ای از فداکاری‌ شهدا و رزمندگان هستند.
مهدوی سه عنصر عاشورا، غدیر و فرهنگ انتظار را عامل پیروزی انقلاب شکوهمند ایران  اسلامی در تمامی عرصه ها به ویژه جنگ هشت ساله عنوان کرد و افزود: رزمندگان و آزادگان نیز به این سه عنصر مهم توجه داشتند و همین عناصر و اعتقادات عمیق دینی سبب شد تا آنها در دوران اسارت نیز دست از اندیشه‌ها و آرمان‌های خود بر ندارند.
وی هدف از برگزاری آیین تجلیل از این آزادگان سرافراز را یادآوری استقامت ، صبر وایثار آنان عنوان کرد و گفت:بازگو کردن خاطرات آزادگان و لزوم ادامه راه این عزیزان،یکی از راه های ترویج فرهنگ ایثار و انتقال فرهنگ ایستادگی و مقاومت است،چرا که  فرهنگ مقاومت یکی از درس های عاشوراست.
مهدوی تكریم و تجلیل از اسوه‌های صبر و مقاومت به خصوص آزادگان سرافراز مختص به یک روز و یا یک هفته نیست بلكه هر روز باید از این عزیزان قدردانی نمود.
درپايان با توجه به در پیش بودن 26 مرداد سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، بنیاد شهید وامورایثارگران تالش مراسمات تجلیل وگرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی با مشارکت و همکاری اداره ارشاد اسلامی تالش  و غباروبی وعطرافشانی گلزار شهدا، کوهپیمایی، ارسال پیامک به مناسبت این روز، دیدار  مسئولین شهرستان از آزادگان، برگزاری مسابقات ورزشی در شهرستان وبخشها ،حضور پیام آوران ایثار درنمازجمعه ومساجد شهرستان، نامگذاری اماکن وپروژه هایی با موضوع آزادگان وشهدای آزاده وتهیه تیزر تبلیغاتی ٢۶مرداد در تلویزیون شهری در شهرستان تالش مورد طرح و تصویب قرار گرفت.
"انتهای پیام"

 
کد مطلب: 301101