داخلی صفحه ایلام خبر
 
تفاوت میان رزمندگان اسلام و دشمن بعثی در ایمان به خداوند بود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۰
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام در جلسه شورای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استان ایلام، تصریح کرد: تفاوت میان رزمندگان اسلام و دشمن بعثی، در ایمان به خداوند متعال بود.
تفاوت میان رزمندگان اسلام و دشمن بعثی در ایمان به خداوند بود
 
به گزارش ایثار از ایلام؛ جلسه شورای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان ایلام روز یکشنبه 13مردادماه، با ریاست محمد نوذری معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام، در سالن جلسات شهید ملکشاهی استانداری ایلام برگزار شد.
اسدالله تولیده در این جلسه با تشریح برنامه های بنیاد در سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، گفت: برنامه های مختلفی در خصوص گرامی‌داشت این روز پیش بینی شده است که با همکاری دستگاههای اجرائی، این برنامه ها بصورت با شکوهی در سراسر استان اجرا خواهد شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران و با تجلیل از مقاومت و ایستادگی آزادگان، گفت: آزادگان اسوه‌های صبر و مقاومت در جامعه هستند.
وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) از آزادگان با عنوان الماس های درخشان یاد کردند، افزود: آزادگان از تمام دلبستگی ها و تعلقات خود گذشتند و با نیت شهادت، به عرصه جهاد شتافتند و از دوران اسارت در جهت تزکیه نفس خود استفاده کردند.
مدیرکل بنیاد ایلام تصریح کرد: تفاوت میان رزمندگان اسلام و دشمن بعثی، در ایمان به خداوند متعال بود.
دبیر شورای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استان همچنین از برگزاری یادواره شهدای کارمند خبر داد و افزود: استان ایلام ۱۳۱ شهید کارمند والامقام را تقدیم نظام و آرمان‌های انقلاب کرده است.
وی خاطر نشان کرد: در راستای گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا به‌ویژه شهدای کارمند و نیز تجلیل از ایثار و فداکاری آنان، "یادواره شهدای کارمند" در شهریور ماه و همزمان با هفته دولت برگزار خواهد شد.
معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام نیز در این جلسه جهاد در راه خدا را مهمترین گفتمان فرهنگ ایثار و شهادت عنوان کرد و گفت: امروز ما بیش از هر زمانی، نیاز به رشد و تبلور این فرهنگ ناب داریم.
محمد نوذری افزود: تکریم خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، تقویت فرهنگ ایثارگری در جامعه است.
وی با اشاره به این مطلب که در آستانه سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن هستیم، گفت: استان ایلام با ۳۴۰ آزاده ۳۰۰۰ شهید و بیش از 12 هزار جانباز رتبه اول ایثارگری نسبت به جمعیت را در کشور دارد.
وی تصریح کرد: از هر ۱۰۰۰ نفر در کشور ۶ نفر ایثارگر وجود دارد، در حالیکه این آمار در استان ایلام از هر ۱۰۰۰ نفر ۲۰ نفر است.
نوذری با اشاره به این که آزادگان در خاک دشمن نیز پرچمدار ایثار و فداکاری بودند، افزود: این ایام فرصتی مغتنم، برای بررسی مسائل و مشکلات و تکریم آزادگان عزیز است.
انتهای پیام/
 
 
 
کد مطلب: 301111
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور