خبرگزاری صدا وسیما
هشدار استاندار به مدیران کم کار در حوزه ایثار و شهادت
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۰
استاندار کهگیلویه وبویراحمد: با مدیران کم کار و سهل انگار به ویژه در حوزه ایثار و شهادت در هر جایگاهی باشد بدون تعارف برخورد می شود.
 
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز کهگیلویه وبویراحمد، استاندار در نشست شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت این استان با اشاره به جایگاه مهم والای این شورا گفت: مسئولیت شورا و دستگاههای اجرایی متولی در قبال حوزه شهید و شهادت خطیر بوده و مدیران باید به خوبی به این مهم توجه کنند.
کلانتری با بیان اینکه مسئولیت پذیری و مسئولیت گرفتن شان و منزلت دارد افزود: در نقطه مقابل، این کار پاسخگویی و هزینه هم دارد و هر مدیری در هر مسئولیتی باید پاسخگوی عملکردش باشد.
وی ابهت و عظمت امروز مسئولان را مدیون خون شهدا دانست و گفت: با مدیران کم کار و سهل انگار به ویژه در حوزه ایثار و شهادت در هر جایگاهی که باشند بدون تعارف برخورد می شود.
مدیرکل صداوسیمای استان هم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را یکی از اولویتهای برنامه سازی در حوزه های مختلف رسانه برشمرد و گفت: به علت نبود مرکز صداوسیما در استان در دوران دفاع مقدس و در اختیار نبودن عکس و فیلمهای حماسه سازی رزمندگان استان مکاتبه ای با آرشیو مرکزی سازمان انجام و استان هایی که تصاویر و فیلم هایی از رزمندگان این استان در دوران دفاع مقدس داشتند به این مرکز ارسال شد که در قالب برنامه های مختلف استفاده و پخش می شود.
امیر رئوف خواستار توجه بیشتر و اختصاص اعتبار بیشتر به مقوله فرهنگ سازی در حوزه شهید و شهادت شد.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان هم از تدوین دانشنامه دفاع مقدس استان با همکاری دانشگاه یاسوج خبر داد و گفت: تاکنون 75 پرونده علمی شکل گیری و 20 مقاله تعیین تکلیف شد است.
سرهنگ آسمند تدوین 60 مقاله و 100 پرونده علمی دیگر را از مهمترین برنامه های این بنیاد در سال جاری در زمینه تدوین این دانشنامه برشمرد و افزود: برای انجام این کار به 510 میلیون ریال اعتبار نیاز است که نیارمند کمک و همراهی در این زمینه هستیم.
وی گفت: بر اساس جدول زمانبندی تعیین شده این دانشنامه باید تا پایان سال 99 تدوین، چاپ و منتشر شود.
سرهنگ خردمند مسئول ستاد کنگره شهدای استان هم گفت: از مجموع هزار و 889 تابلوی شهید نصب شده در داخل ، ورودی و خروجی شهرهای استان حدود 900 تابلوی آن به علت سرما، گرما به ویژه سیل ابتدای امسال دچار آسیب شده و نیاز به بازسازی دارند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هم از ساماندهی 526 گلزار شهدا در نقاط مختلف استان خبر داد و گفت: 50 گلزار باقیمانده برای ساماندهی به 2 میلیارد و 500 میلیون اعتبار نیاز دارد.
موسوی افزود: به تازگی 15 میلیارد تومان برای سرعت در اجرای طرح مجتمع توانبخشی ایثار اختصاص یافته و عملیات اجرایی آن از سر گرفته شد.
کد مطلب: 301121