همراه با قرائت وصیت نامه شهیدان
كلنگ بهسازي گلزار شهدای کاریز سوخته فريمان به زمين خورد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۸
مراسم كلنگ زني بهسازي گلزار شهداي كاريز سوخته شهرستان فريمان برگزار شد.
 
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، مراسم كلنگ زني بهسازي و مرمت مزار دو شهيد روستاي كاريز سوخته شهرستان فريمان دوشنبه 21 مرداد همزمان با عيد سعيد قربان با حضور خانواده شهدا و ايثارگران و مردم شهيد پرور روستا برگزار شد. 
رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران فريمان در اين مراسم ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهدا گفت: همانطور که در این روز مبارک کلنگ زنی ترمیم و بهسازی مزار دو شهید روستای کاریز سوخته انجام شد با پیگیری های انجام شده انشالله در ماه های آتی شاهد بهسازی گلزارهای تک مزار و دو
شهید محمد نبی نیکویی پدر شهید محمد باقر نیز هست
مزار شهرستان خواهيم بود.
قاسم رحيم زاده افزود: گلزار شهداي هر شهرستان و هر روستا نشان دهنده جواناني است كه از هر نقطه از ايران اسلامي براي دفاع از آرمان هاي انقلاب به پا خواستند و امروز جوانان از شهدا بايد الگو بگيرند. 
روستای کاریز سوخته در بخش مرکزی شهرستان فریمان واقع شده و دارای دو مزار شهیدان سید محمد باقر نیکویی و سید محمد نبی نیکویی است. 
 
فرازی از زندگی شهیدان پدر و پسر محمد نبي و محمد باقر نیکویی 
شهید سید محمد نبی نیکویی درسال 1331 در روستای کاریز سوخته چشم به جهان گشود، پس از طی تحصیلات ابتدایی به کار کشاورزی مشغول شد.
محمد نبي با تشکیل زندگی صاحب فرزندانی شد که یکی از فرزندانش شهید سید محمد باقر نیکویی بود که در سال 1348 چشم به جهان گشود
محمد
فرازی از زندگی نامه پدر و پسر شهید
باقر بعد از طی دوره ابتدایی به کار کشاورزی مشغول شد و سپس با شروع جنگ به جبهه رفت و سرانجام در تاریخ 24 تير 1361شلمچه به شهادت رسید و پس از  مدتی شهید سید محمدنبی نیکویی در 12 تير 1365 در عملیات مهران به فرزند شهید خود پیوست.
فرازی از وصیتنامه شهید محمد نبی نیکویی
با درود و سلام بر امامان(ع) و امام زمان(عج) که باید بیاید همچون ابراهیم خلیل الله و همچون موسی کلیم الله باید بیاید و جهان را از شر انسان های شرور نجات دهد و سرانجام خواهد آمد و مسلمانان را رهبری خواهد کرد. پس دعا کنید تا امام عصر هرچه زودتر بیاید.
انتهای پیام/ 

ابوالفضل سالک خبرنگار ایثار رضوی در شهرستان فریمان 
 

کلمات کليدی: ايثار رضوي، فريمان، بهسازي گلزار شهدا، روستاي كاريز سوخته، شهید محمد نبی نیکویی، شهید محمد باقر نیکویی، خراسان رضوي
کد مطلب: 301137