داخلی صفحه زنجان خبر
 
​پدر شهیدان قزوینی به فرزندانش پیوست
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۱
حاج یحیی قزوینی ابهری پدر شهیدان اکبر و عبدالرسول در روز عرفه آسمانی شد و به فرزندان شهیدش پیوست.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان به نقل از ایرنا، پدر شهیدان قزوینی ابهری، از خیران، معتمدان و پیرغلامان اهل بیت (ع) نمونه انسان مومن و وارسته بود که در راه اعتلای دین مبین اسلام و حفظ اقتدار میهن و نظام مقدس جمهوری اسلامی ۲ جوان برومندش را تقدیم اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی کرد.
مرحوم حاج یحیی قزوینی ابهری همواره دغدغه آبادانی، حل معضلات شهری و اجتماعی و مشکلات شهروندان را داشت که در سال‌های اخیر تلاش‌های زیادی برای راه‌اندازی مرکز ام. آر. آی الغدیر ابهر داشت و در این راه کمک های معنوی و مالی بسیاری را انفاق کرد تا سرانجام این مرکز به بهره برداری رسید.
مراسم تشییع پیکر حاج یحیی قزوینی ابهری ساعت عصر یکشنبه، با حضور فرماندهان و یادگاران دوران دفاع مقدس، مسئولان استان و شهرستان و اقشار مختلف مردم ولایت مدار و قدر شناس ابهر برگزار شد.
به گزارش ایرنا، شهید اکبر قزوینی ابهری یکم آذر ماه سال ۱۳۴۶ در شهرستان ابهر دیده به جهان گشود و در ۱۹ آذر ماه سال ۱۳۵۹ در محور ماهشهر به آبادان بر اثر اصابت ترکش به درجه رفیع شهادت نائل آمد. پیکر او در گلزار بهشت کبری شهرستان ابهر واقع است.
همچنین شهید عبدالرسول قزوینی ابهری ۶ اردیبهشت ماه سال ۱۳۴۷ در شهرستان ابهر دیده به جهان گشود و در ۲۵ خردادماه سال ۱۳۶۷ با سمت تیربارچی در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به پهلو به درجه رفیع شهادت نائل آمد. پیکر وی نیز در گلزار بهشت کبرای شهرستان ابهر به خاک سپرده شده است. 
 
کد مطلب: 301143
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور