داخلی صفحه زنجان خبر
 
​اولویت بنیاد شهید، پایش سلامت جامعه ایثارگری است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۰
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت: جانبازان، والدین شهدا، برخی همسران شهدا و جانبازان در سنین سالمندی قرار گرفته و با افزایش سن جانبازان، جراحت‌های آن‌ها روزبه‌روز فرسایشی می‌شود و به این دلیل، اولویت اول بنیاد شهید، پایش سلامت جامعه ایثارگری و پرداخت صد درصد هزینه‌های بهداشت و درمان آن‌ها است.
 
علی کاظمی در گفتگو با سایت ایثار زنجان اظهار داشت: بیش از ۱۰ هزار پرونده خانوار و ۵۰ هزار نفر جمعیت ایثارگر، ارتباط مستقیم با بنیاد شهید داشته و ۳۲۰ خدمت دریافت می‌کنند.
وی تصریح کرد: برخی از خدماتی که که به ایثارگران ارائه می شود، با همکاری و کمک سایر دستگاه‌ها است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان، اولویت دوم را اشتغال فرزندان و خانواده‌های جامعه هدف خواند و خاطرنشان کرد: برخی فرزندان شهدا تحصیل‌کرده ولی بیکار هستند که کمک برای یافتن شغل مناسب نیز در برنامه‌های بنیاد شهید قرار دارد.
مدیرکل بنیاد شهید استان زنجان با اشاره به اینکه اولویت و برنامه سوم این نهاد، ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است، گفت: رزمندگان زنجانی همانطور که حضور پررنگی در تمام عملیات‌ها داشته‌اند امروز نیز دغدغه اصلی آن‌ها به‌رغم کمبودها و نارسایی‌ها ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.
وی با بیان اینکه ایثار اجتماعی در ادامه راه شهیدان قرار دارد، اظهار داشت: تشکیل شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت کشور به ریاست رئیس جمهوری و در استان‌ها به ریاست استاندار نسبت به هم‌افزایی برای ادامه‌دار بودن راه شهیدان است.
کاظمی خاطرنشان کرد: تجلیل و تکریم جامعه ایثارگری، همگانی شدن ایثار و ترویج ایثار اجتماعی با تاسیس خیریه‌ها و سایر اقدامات اجتماعی نیز در ادامه ایثار فرزندان این مرز و بوم در جبهه‌ها است.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 301145