داخلی صفحه گیلان خبر
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان:
دیدار با جانبازان مرهمی بر روی زخم آنهاست
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۰
عبدالله پاکاری در نشست با مدیرعامل آسایشگاه معلولین و سالمندان استان گیلان و عیادت از جانباز معزز «محسن پورجانی» که به مناسبت اعیاد قربان و غدیر در آسایشگاه معلولین و سالمندان استان انجام شد،اظهار کرد:ما هرچه داریم از جانبازان و شهدا داریم و ما شرمنده هستیم که شما عزیزترین دارایی خود را تقدیم نظام کرده اید و اگر امروز وارد دهه پنجم انقلاب شده ایم به یمن جانفشانی شماست.
 
به گزارش ایثار گیلان،مدیرکل با بیان اینکه دیدار با جانبازان می تواند مرهمی بر روی زخم آنها باشد، تصریح کرد:غفلت از مطالبات جانبازان سبب خسران دنیوی و اخروی ماست و لذا همه افراد به ویژه مسئولان باید زمینه را برای آرامش خاطر این عزیزان فراهم کنند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان با اشاره به روحيه بالا و دلبستگی جانبازان سرافراز كشورمان به آرمان‌های انقلاب اسلامی،گفت:برخی از جانبازان بيش از 30 سال است كه بر روی تخت‌های بيمارستان‌ها و یا صندلی های چرخدار با سختی و مرارت فراوان گذران عمر می‌كنند، اما همواره مدافع و حامی ارزش‌ها و خون همرزمان شهيدشان بوده‌اند.
پاکاری اضافه کرد: مقام معظم رهبری بارها در سخنانشان به حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و روحيه و فرهنگ ايثار و شهادت تاكيد فرموده‌اند لذا رسالت و وظيفه نهادهای فرهنگی و متولی اين موضوع بسيار خطير و مهم است.
وی با بیان اینکه امروز بيش از هر زمان كشور ما به روحيه جهادی، بصيرت و ولايتمداری جانبازان برای الگوبرداری نياز دارد، خاطرنشان کرد: بدون شک مادامی که جوانان درس استقامت و ايثار را از جانبازان عزيز و خانواده‌های معظم شهدا و ايثارگران فرا می گيرند، تمام نقشه‌ها و فتنه‌های دشمنان نقش بر آب خواهد شد.
سید علی حسینی، مدیرعامل آسایشگاه معلولین و سالمندان استان گیلان، با اشاره به قدمت 50 ساله این مرکز، اظهار کرد: آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت نخستین آسایشگاه کشور بوده و در حال حاضر 400 بیمار بستری اعم از معلول و سالمند و ضایعه نخاعی داریم.
وی با اشاره به حضور 250 بیمار متکی به تخت و 120 بیمار بی سرپرست، افزود: این مرکز کاملا مردمی هدایت می شود و هیچگونه ردیف دولتی دریافت نمی کنیم. یارانه بهزیستی برای بیماران یک چهارم هزینه های مرکز را تامین می کند و 50 درصد هزینه ها که بالغ بر یک میلیارد تومان است توسط مردم و خیرین از سراسر کشور تامین می شود.
حسینی 45 درصد بیماران را رشتی، 50 درصد را شهرستانی و پنج درصد را کشوری دانست و گفت: اگر مردم دست از حمایت خود از آسایشگاه رشت بردارند، ادامه حیات این مرکز ممکن نیست، اما اخلاص ایجادکنندگان آسایشگاه باعث شده مردم همچنان به حمایت از این مرکز عشق می ورزند.
مدیرعامل آسایشگاه گیلان با بیان اینکه مردم نذورات و وقف های خود را برای بیماران ما هدیه می کنند، یادآور شد: این مرکز جایگاه خاصی نزد مردم استان و کشور دارد.
"انتهای پیام"

کد مطلب: 301184