یاد و خاطره شهدای فاجعه منا شهرستان شهرکرد گرامی داشته شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۵
هم‌زمان با مراسم پرفیض دعای عرفه، یاد و خاطره 19 شهید والامقام فاجعه منا استان در مصلی شهرکرد گرامی داشته شد.
 
به گزارش "ایثار" واحد چهارمحال و بختیاری: مراسم پرفیض دعای عرفه و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای فاجعه منا خصوصاً ۱۹ شهید والامقام استان چهارمحال و بختیاری، همزمان با روز عرفه و سالروز شهادت حضرت «مسلم بن عقیل (ع)» با مداحی ذاکر اهل‌بیت و عصمت طهارت (ع) هاشم صدفی تهرانی در مصلی شهرکرد برگزار شد.
اسماعیل عسگری رئیس بنیاد شهرستان شهرکرد در حاشیه این مراسم گفت: روز عرفه از اعیاد عظیم است اگرچه به اسم عید نامیده نشده ولی روزی است که حق‌تعالی بندگان خویش را به عبادت و طاعت خود فراخوانده و سفره‌های جود و احسان خود را برایشان مهیا کرده و شیطان در این روز خوار و حقیرتر و رانده‌تر، و در خشمناک‌ترین اوقات خواهد بود.
اسماعیل عسگری با اشاره به جنایت آل سعود در فاجعه منا و تأکید بر اینکه این موضوع هیچ‌گاه از ذهن امت اسلامی فراموش نخواهد شد افزود: سران کشورهای اسلامی عکس‌العمل جدی را در برابر بی‌کفایتی‌های آل سعود نشان ندادند و همچنین مدعیان حقوق بشر هم در برابر هفت هزار عزیزی که در فاجعه منا جان خود را از دست دادند بی‌تفاوت بودند.
 گفتنی است در مراسم حج سال ۹۴ به دلیل سو مدیریت حکام عربستان سعودی در منطقه منا جمعی از حجاج ایرانی و دیگر کشورهای مسلمان کشته شدند که تعداد 19 نفر از این حجاج از استان چهارمحال و بختیاری بودند.
 
 
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 301215