گرامیداشت یاد شهید رمضانعلی حجی آبادی در جلسه شورای اداری جوین
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۱
جلسه شورای اداری شهرستان جوین بانام ویاد شهید رمضانعلی حجی آبادی برگزارشد.
 
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، جلسه شورای اداری شهرستان سه شنبه 22 مرداد با گرامیداشت یاد و نام شهید رمضانعلی حجی آبادی در سالن شهدای دولت فرمانداری برگزارشد.
حسین جمشیدی فرماندار شهرستان ضمن تبریک ایام دهه ولایت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: والدین شهدابا فداکاری جان عزیزانشان بزرگترین درس ایثار وازخودگذشتی به ما آموختند ودین خودرا به انقلاب اسلامی اداکردند.
وی افزود: هرآنچه امروزه کشور دارد و در آینده بدست خواهد آورد به برکت خون جوانانی است که بی ادعا برای پاسداری از این مرز و بوم از جان خود گذشتند که در مقایسه با دیگران بدون شک در بالاترین جایگاه در نزد خداوند متعال هستند.
جمشیدی ادامه داد: با الگو گیری از زندگی فردی، اجتماعی و جهادی این عزیزان که اسوه و چراغ راهنمای زندگی ما می باشند، بتوانیم مسیر درست انقلاب را فراموش نکنیم و از راه شهدا و اهداف آنان فاصله نگیریم.
در این جلسه حجت اسلام دلیری پور امام جمعه بخش مرکزی، صداقت خواهی بخشدار مرکزی، عاشوری زاده شهردار بخش عطاملک، نقابی سرپرست بنیاد شهید، فرماندهان نظامی و انتظامی و دیگر مدیران و روسای نهادها و دستگاه های اجرایی حضور داشتند.
در پایان از ایثار و فداکاری های مادر شهید با اهدا لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.
شهید رمضانعلی حجی آبادی در 29اسفند 1350در روستای حاجی آباد از توابع شهرستان جوین دیده به جهان گشود و در سوم تیر1372براثر درگیری با اشرار در زاهدان به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
گفتنی است شهرستان جوین که 300کیلومتر با مشهد مقدس فاصله دارد، 246شهید، 320جانباز و17آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است.
زندگی نامه شهید رمضانعلی حجی آبادی
شهید رمضانعلی حاجی آبادی در 29 اسفند 1350 در یک خانواده مذهبی و ساده زیست به دنیا آمد. وی فرزند چهارم خانواده بود. پدرش کشاورز بود و با کار کشاورزی مخارج خانواد ه را تامین می کرد تا با کسب روزی حلال فرزندان خود را باطینت پاک پرورش دهد. از همان کودکی اهل کار وتلاش و یار و مددکار پدر و مادر بود. سال1362 وارد دبستان شد و تحصیلات خود را آغاز کرد اما به دلیل مشکلات موجود و کمبود امکانات موفق به ادامه تحصیل نشد و تنها تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. درباره خصوصیات اخلاقی واجتماعی این شهید سرافراز اینگونه بیان شده است که نماز اول وقت رافراموش نمی کرد در تمام دوران زندگیش حتی یکبار هم باعث ناراحتی والدین واعضاء خانواده وهمسایگان و اقوامش نشده بود و هر جا احساس می نمود کسی به کمک احتیاج دارد به یاری او مشتافت و در همه حال دستگیر نیازمندان بود. وی پس از رسیدن به سن قانونی  بنا به وظیفه شرعی و قانونی روانه سربازی شد که سرانجام در سوم تیر ماه 1372در درگیری با اشرار مسلح در زاهدان به کاروان عظیم شهدا پیوست.
انتهای پیام/


نجیبه قنبری نیا خبرنگار ایثار رضوی در شهرستان جوین
 
 
کلمات کليدی: ایثار رضوی، جوین، شورای اداری، شهید رمضانعلی حجی آبادی، زندگینامه، خراسان رضوی
کد مطلب: 301217