گرامیداشت یاد و خاطره شهدای فاجعه منا شهرستان بروجن
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۰
هم‌زمان با مراسم پرفیض دعای عرفه، یاد و خاطره شهید گشتاسب رستمی از شهدای فاجعه منا در شهرستان بروجن گرامی داشته شد.
 
به گزارش "ایثار" واحد چهارمحال و بختیاری: مراسم پرفیض دعای عرفه و گرامیداشت یاد و خاطره  شهید گشتاسب رستمی از شهدای منا شهرستان بروجن، همزمان با روز عرفه و سالروز شهادت حضرت «مسلم بن عقیل (ع)» با مداحی ذاکر اهل‌بیت حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم پور از گروه نور الثقلین قم در گلزار شهدای شهرستان بروجن برگزار شد.

علی رحیمی رئیس بنیاد شهرستان بروجن در حاشیه این مراسم گفت: عرفات نام جایگاهی است که حاجیان در روز عرفه (نهم ذی الحجه) در آنجا توقف می‌کنند و به دعا و نیایش می‌پردازند و پس از برگزاری نماز ظهر و عصر به مکه مکرمه بازمی‌گردند و وجه‌تسمیه آن را چنین گفته‌اند که جبرائیل علیه‌السلام هنگامی‌که مناسک را به ابراهیم می‌آموخت، چون به عرفه رسید به او گفت «عرفت» و او پاسخ داد آری، لذا به این نام خوانده شد.

علی رحیمی در ادامه با اشاره به بی‌تدبیری و بی‌کفایتی خاندان آل سعود در فاجعه غم‌بار منا خاطرنشان کرد: عید قربان از مهم‌ترین اعیاد تمام مسلمانان است و مناسک حج در این روز در اوج عظمت قرار دارد، اما عید قربان ۴ سال پیش به یکی از تلخ‌ترین خاطرات تمام مسلمانان جهان تبدیل شد؛ روزی که با بی‌کفایتی آل سعود انبوهی از زائران در مسیر زیارت در سرزمین منا دچار حادثه شدند و چند هزار نفر از مسلمانان به دلیل فشردگی زیاد جمعیت، گرمای بیش‌ازاندازه هوا و نبود آب، با لبانی تشنه و در لباس پاک زیارت به سوی پروردگار شتافتند.

رحیمی افزود: در بین این زائران، 19 نفر از این عزیزان از استان چهارمحال و بختیاری و در بین این 19 شهید فاجعه منا، شهید گشتاسب رستمی از شهرستان بروجن بود.

گفتنی است شهید حاج گشتاسب رستمی، از رزمندگان استان چهارمحال و بختیاری که علاوه بر جانبازی در عملیات والفجر 4 شرکت و در عملیات محرم اسیر و با 88 ماه اسارت از آزادگان سرافراز این خطه از سرزمین اسلامی به شمار می‌رود.
 
انتهای پیام/
کد مطلب: 301244