داخلی صفحه کرمانشاه خبر
 
پیکر مطهر جانباز شهید دوران دفاع مقدس در کرمانشاه تشییع شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۶
کرمانشاه- ایرنا- پیکر پاک شهید جانباز «نیازعلی اشرف آبادی» روز سه شنبه ( ۲۲ مرداد) در میان حزن و اندوه مردم و مسئولان کرمانشاه تشییع و در مزار شهدای باغ فردوس این شهر خاکسپاری شد.
پیکر مطهر جانباز شهید دوران دفاع مقدس در کرمانشاه تشییع شد
 
به گزارش خبرنگار ایرنا، در مراسم تشییع این شهید گرانقدر امیر آریانفر فرمانده قرارگاه عملیاتی ارتش در غرب کشور، جمعی از مدیران و خانواده های معظم شهدا حضور داشتند. 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کرمانشاه در گفت و گو با ایرنا افزود: شهید اشرف آبادی از جانبازان دوران دفاع مقدس و از کادر ارتش بود که ۱۱ اسفند سال ۶۵ در عملیات کربلای پنج در منطقه شلمچه به درجه جانبازی ۷۰ درصد نایل شد.
حجت الاسلام هادی عسکری اضافه کرد: این شهید گرانقدر پس از ۳۶ سال تحمل جراحت جانبازی بیستم مرداد سال جاری به درجه رفیع شهادت نایل شد.
وی در ادامه گفت: مراسم ختم این شهید امروز ( ۲۲ مرداد) ساعت ۱۶ تا ۱۸ در حسینیه اباعبدالله الحسین خیابان سیدجمالدین اسدآبادی شهر کرمانشاه برگزار می شود.
او تعداد جانبازان استان را ۱۹ هزار و ۶۱۶ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۳۵۰ نفر آنان را جانبازان بالای ۷۰ درصد تشکیل می دهند و ۲ هزار و ۱۶۳ جانباز شیمیایی هستند.
 استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت بیش از ۹ هزار و ۸۰۰ شهید، نزدیک به ۲۰ هزار جانباز و هزار و ۷۰۰ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است. 
۳۲۰۹/۸۰۶۶
 
کد مطلب: 301317