داخلی صفحه قزوین خبر
 
معاون حقوقی وزارت دفاع در یادواره شهدای رسانه قزوین:
رسانه‌ها باید یاد و سیره‌ی شهدا را زنده نگه دارند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۸
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع در یادواره شهدای رسانه استان قزوین گفت: امروز باید رسانه‌ها یاد، سیره و آرمان‌های شهدا را زنده نگه دارند تا انقلاب اسلامی از گزند دشمنان در امان باشد.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، یادواره شهدای رسانه استان قزوین با عنوان "خبرنگار بصیر" با حضور جمعی از مسوولان و مردم شهیدپرور به ویژه خانواده‌های شهدا و ایثارگران در شهرستان آبیک برگزار شد.
در این مراسم، سردار رضا طلایی‌نیک معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به مقام والای شهدا گفت: شهیدان فراتر از زمان و مکان هستند و همواره برای آحاد جامعه الهام‌بخش و متحول‌کننده بودند.
وی افزود: امروز وظیفه‌ی جامعه‌ی رسانه‌ای است که اثربخش بودن شهدا در جامعه و اهداف و آرمان‌های آنها را به قشرهای مختلف مردم بیان و تبیین کنند.
این مسوول با بیان اینکه دشمنان تلاش دارند که راه و اهداف شهدا و اعتقادات دینی مردم بویژه جوانان کمرنگ شود، گفت: رسانه‌ها در جهت خنثی کردن نقشه آنها باید حضور پررنگ‌تری داشته باشند تا یاد و خاطره‌ی شهدا همواره در جامعه‌ی ما زنده بوده و باشد.
طلایی‌نیک با بیان اینکه شهدا در تبیین ارزش‌های انقلاب اسلامی نقش بسزایی داشتند، گفت: امروز خبرنگاران باید از سیره‌ی این شهدا درس گرفته و سرلوحه‌ی امور خود قرار دهند و در بیان این ارزش‌ها بیش از گذشته تلاش نمایند.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع افزود: امروز نیاز مبرم به رسانه‌هایی داریم که زنده نگه داشتن راه و آرمان‌های شهدا جزو اولویت نخست آنها باشد تا بتوانیم انقلاب اسلامی را از گزند دشمنان در امان نگه داریم.
در ادامه این مراسم، عبدالمحمد زاهدی گفت: هشت سال دفاع مقدس از حساس‌ترین وقایع تاریخی کشور محسوب می‌شود که خبرنگاران این دوران نقش بسزایی در ثبت رویدادها داشتند تا تحریفی صورت نگیرد.
وی افزود: بازگویی حماسه‌های شهدا و پشتیبانی مردم از رزمندگان اسلام به آحاد جامعه به ویژه نسل جوان یکی از مهمترین رسالت‌های خبرنگاران امروز است که بایستی در این راستا تلاش مضاعفی کنند.
گفتنی است: در این مراسم، مسوولان کشوری و استانی از مقام والای خانواده‌های شهدای رسانه استان قزوین تجلیل کردند.
همچنین در مراسم فوق کتاب شهید طهماسب شیخ‌حسنی رونمایی شد.
کد مطلب: 301319