برخورداری ناشنوایان از سامانه اطلاع‌رسانی به هنگام بروز حوادث
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۳
مدیرکل مسکن و امور گلزارهای بنیاد شهید و امور ایثارگران و رییس کمیته نظارت و حقوقی کمیته نظـارت و حقوقی سـتاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور از دستور کار قرار گرفتن موضوع دستیـابی به شیوه‌های اطلاع‌رسانی وضعیتی ناشنوایان به هنگام بروز حوادث خبر داد.
برخورداری ناشنوایان از سامانه اطلاع‌رسانی به هنگام بروز حوادث
 
به گزارش «ایثار»، چهارمین جلسه کمیته نظـارت و حقوقی سـتاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور با حضور نماینـدگان دستگاه‌های اجرایی و نمایندگان تشکل‌های مردم‌نهاد ایثارگران و معلولین برگزار شد و موضوعـات مختلفی از جمله موضوع دستیـابی به شیوه‌های اطلاع‌رسانی وضعیتی ناشنوایان به هنگام بروز حوادث در دستور کار قرار گرفت.
همچنین لزوم دسترسی به چک‌لیست‌های فنی به عنوان مبنای عمل ارزیابی وضعیت مناسب‌سازی محیـط شـهری مورد تبـادل آرا قرار گرفت و موضوع جهت اقـدام برای تـدوین چک‌لیست‌های جدیـد و به‌روزرسانی چک‌لیست‌های موجود به دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور پیشنهاد شد.
مدیرکل مسکن و امور گلزارهای بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص دستیـابی به شیوه‌های اطلاع‌رسانی وضعیتی ناشنوایان گفت: با بررسی‌های انجام شـده در این زمینه، ضـرورت پرداختن به این موضوع به عنوان یکی از اولویت‌ها محرز شده و این موضوع همکـاری تنگاتنـگ دستگاه‌هایی نظیر سازمان بهزیستی کشور، مخـابرات، سازمـان برنامه‌وبودجه و نیروی انتظامی و همچنین بهره‌مندی از ظرفیت‌های انجمن‌های ناشنوایان را می‌طلبد.
خداکرم کولیونـد اظهـار امیـدواری کرد موضوع مناسب‌سازی محیط شـهری از منظر نظارتی و حقوقی، مسـیر شایان توجهی را در پیش گرفته و گام مؤثری در زمینه دسترس‌پذیری محیط برای ایثارگران و معلولین عزیز بر خواهد داشت.
انتهای پیام/
کد مطلب: 301320
 


 
 
با پژوهش تصمیم‌گیری کنیم
 

بهروز بزرگی؛ معاون علمی و پژوهشی مرکز مقاومت ...