داخلی صفحه ایلام خبر
 
جلب رضایت ایثارگران در اولویت کاری همه کارکنان بنیاد باشد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۳
مدیرکل بنیاد ایلام در مراسم تجلیل از کارکنان برگزیده در طرح تکریم ارباب رجوع و جلب رضایت ایثارگران، اظهار داشت: جلب رضایت ایثارگران در اولویت کاری همه کارکنان بنیاد باشد.
 
به گزارش ایثار از ایلام؛ اسدالله تولیده روز سه شنبه 22 مردادماه، در مراسم تجلیل از کارکنان برگزیده در طرح تکریم ارباب رجوع و جلب رضایت ایثارگران، با اشاره به لزوم رسیدگی به مشکلات و دغدغه‌های خانواده شهدا و ایثارگران، اظهار داشت: جلب رضایت ایثارگران در اولویت کاری همه  کارکنان بنیاد باشد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام تصریح کرد: کارکنان بنیاد باید با سعه صدر و خوشرویی با ارباب‌رجوع برخورد کنند و پاسخگویی مناسبی به آنها داشته باشند، چرا که مراجعه کنندگان بنیاد دین بسیاری بر گردن ملت ایران دارند.
وی افزود: شهدای و ایثارگران در راه دفاع از کشور و نظام جان خود را فدا کردند و امروز وظیفه ماست که به نحو احسن در خدمت این قشر معزز و خانواده های آنان باشیم.
تولیده با اشاره به لزوم تکریم از ایثارگران باید در همه بخش ها و دستگاه های اجرائی به عنوان اولویت در دستورکار قرار گیرد، عنوان داشت: تکریم ارباب‌رجوع از مهم‌ترین مسائلی است که می‌بایست در تمامی بخش‌های مختلف اداری دستگاه های اجرائی موردتوجه قرار گیرد و ما نیز سعی کنیم آنچه را که در توان داریم در گره‌گشایی از مشکلات این قشر عزیز به کار ببندیم.
لازم به ذکر است در این مراسم از دوازده نفر از همکاران بعنوان کارکنان برگزیده بنیاد استان ایلام در طرح تکریم ارباب و رجوع و جلب رضایت ایثارگران تقدیر به عمل آمد.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 301326