داخلی صفحه قزوین خبر
 
نشر وصایای شهدا از مهمترین راهکارهای ترویج فرهنگ ایثار است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۷
شهیدخبر: مدیرکل بنیاد قزوین گفت: استفاده و نشر پیام‌ها، توصیه‌ها، خاطرات و وصایای شهدا در سطح جامعه یکی از مهمترین راهکارهای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و باید آنها را به نحو مطلوبی به نسل امروز انتقال دهیم.
 
به گزارش شهید نیوز به نقل از «ایثار»، غلامرضا حقایق پور در نشست کمیته خلق ایده‌های فرهنگی شورای ترویج و توسعه‌ فرهنگ ایثار و شهادت با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت در دوران دفاع مقدس از مهمترین مولفه‌های پیروزی رزمندگان مقابل دشمنان بوده است، گفت: امروز هم این فرهنگ می‌تواند راهگشای مشکلات ما در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی جامعه باشد به همین دلیل تمسک به آن ضروری است.
وی گفت: موضوع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به قدری وسیع است که همه مسئولان دستگاه‌های اجرایی می‌توانند ورود جدی داشته باشند و در اشاعه‌ آن به بنیاد کمک کنند.
مدیرکل بنیاد قزوین گفت: استفاده و نشر پیام‌ها، توصیه‌ها، خاطرات و وصایای شهدا در سطح جامعه یکی از مهمترین راهکارهای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و باید آنها را به نحو مطلوبی به نسل امروز انتقال دهیم. کمیته خلق ایده‌های فرهنگی نیز در راستای شورای ترویج تشکیل شده تا صاحب‌نظران و فرهیختگان استان نظرات تاثیرگذار خود را جهت اشاعه‌ فرهنگ فوق ارایه دهند.
وی با اشاره به راهکارهای عملیاتی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت افزود: برگزاری جشنواره فاخر در حوزه‌ فیلم و کتاب، اجرای اقدام پژوهشی و تحقیقاتی در چرایی عدم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و برگزاری جشنواره ایده‌های ماندگار می‌تواند از جمله این راهکارها باشد.
کد مطلب: 301374