داخلی صفحه قزوین خبر
 
شناسایی پیکر مطهر دو شهید قزوینی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۳
پیکر مطهر شهیدان محرمعلی رویتوندغیاثوند و اکبر مهدی‌زاده از شهدای مفقودالاثر استان قزوین شناسایی شد.
 
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز قزوین ، مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت : هویت پیکر‌های مطهر ۳۵ شهید دوران دفاع مقدس که در عملیات‌های والفجر یک، خیبر، ایذائی والفجر هشت، رمضان، بیت‌المقدس، والفجر ۴، محرم، کربلای پنج و تک دشمن به شهادت رسیده‌اند، شناسایی شد.
امیر پیری افزود : از بین این شهدای شناسایی شده، شهیدان محرمعلی رویتوندغیاثوند و اکبر مهدی‌زاده از شهدای مفقودالاثر قزوین هستند.
وی گفت : زمان استقبال و تشییع پیکر مطهر این شهدا متعاقباً اعلام خواهد شد.
شهید محرمعلی رویتوندغیاثوند، دهم دی ۱۳۴۷، در روستای کوراندشت از توابع شهر قزوین به دنیا آمد و تا پایان دوره ابتدایی درس خواند.
این شهید بزرگوار به عنوان سرباز ژاندارمری در جبهه حضور یافت، بیست و یکم تیر ۱۳۶۷، در ابوقریب توسط نیرو‌های عراقی به شهادت رسید، اثری از پیکرش به دست نیامد و طی عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین، بعد از گذشت ۳۰ سال تفحص و شناسایی شده است.
همچنین شهید اکبر مهدی‌زاده، یکم شهریور ۱۳۴۶، در روستای طزرک از توابع شهر تاکستان به دنیا آمد و تا پایان سطح دوم در حوزه علمیه درس خواند و روحانی بود.
این شهید بزرگوار از سوی بسیج در جبهه حضور یافت، بیست و یکم بهمن ۱۳۶۴، در ام‌الرصاص عراق به شهادت رسید، اثری از پیکرش به دست نیامد و طی عملیات اخیر کمیته جستجوی مفقودین، بعد از گذشت ۳۳ سال تفحص و شناسایی شده است.
کد مطلب: 301399