داخلی صفحه قزوین خبر
 
وداع مردم قزوین با شهیدان حماسه و ایثار
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۷
پیکر پاک و مطهر ۲ شهید تازه تفحص شده هشت سال دوران دفاع مقدس، "اکبر مهدی زاده" و "محرمعلی رویتوند غیاثوند" امروز بر دستان مردم قدرشناس و شهیدپرور قزوین تشییع شد.
 
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین، امروز پس از فراقی ۳۱ ساله، لاله های پرپر شده دیگری از مقابل امامزاده اسماعیل با حضور پرشور مردم شهید پرور، خانواده‌های معظم شهدا و مسئولان استانی از مقابل امامزاده اسماعیل (ع) به سمت گلزار شهدای قزوین تشییع شدند.
یکی از این شهدای تازه تفحص شده، روحانی مبارز اکبر مهدی زاده است که در سال ۱۳۴۶ در روستای طزرک شال متولد شد و ۲۱ بهمن ۱۳۶۴ در عملیات کربلای ۴ در جزیره ام الرصاص عراق به شهادت رسید و مفقودالاثر شد.
دیگر شهید تازه تفحص شده که مردم قدرشناس قزوین امروز او را تشییع کردند؛ شهید «محرمعلی رویتوند غیاثوند» است که سال ۱۳۴۷ در روستای کوراندشت شهرستان قزوین چشم به جهان گشود و تیر ۱۳۶۷ در منطقه ابوقریب عراق  به شهادت رسید و پیکر مطهرش پس از ۳۱ سال به آغوش خانواده بازگشت.
شهید اکبر مهدی زاده پس از تشییع در قزوین به زادگاهش در روستای طزرک شال منتقل شد و  مراسم تشییع و تدفین پیکر مطهر این شهید ساعت ۱۸ امروز در همین روستا برگزار خواهد شد.
شهید «محرمعلی رویتوند غیاثوند» هم پس از تشییع در قزوین به زادگاهش کوراندشت منتقل می‌شود و فردا از ساعت ۱۷ در روستای سوخته چنار بخش کوهین تشییع و تدفین خواهد شد.
کد مطلب: 301403