داخلی صفحه قزوین خبر
 
بخش تخصصی ایثار و شهادت در کتابخانه‌ قزوین افتتاح شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۸
شهیدخبر: بخش تخصصی ایثار و شهادت با 800 نسخه کتاب در کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) قزوین با حضور مدیرکل بنیاد و مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین افتتاح شد.
 
به گزارش شهید نیوز به نقل از «ایثار»، بخش تخصصی ایثار و شهادت با 800 نسخه کتاب در کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) قزوین با حضور غلامرضا حقایق‌پور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران و رویا اسماعیلی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین افتتاح شد.
در این مراسم حقایق‌پور گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از اهمیت بسزایی برخوردار است و باید با استفاده از ظرفیت‌های مختلف بین آحاد جامعه ترویج یابد.
وی با بیان اینکه اشاعه‌ فرهنگ کتابخوانی در حوزه‌ ایثار و شهادت یکی از راهکارهای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، افزود: در همین راستا بخش تخصصی ایثار و شهادت در کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) قزوین ایجاد شده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: حمایت از چاپ کتاب یکی از برنامه‌های بنیاد است و تاکنون کتاب‌های متعددی را با عنوان‌های مختلف منتشر کرده تا با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در معرض عموم باشد.
گفتنی است: افتتاح بخش تخصصی ایثار و شهادت با 800 نسخه کتاب در کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) قزوین در راستای انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران با نهاد کتابخانه‌های عمومی به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده است.
مسئولیت مدیران قزوین در معرفی شهیدان بابایی و لشگری، سنگین است
حقایق‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایثار واحد قزوین گفت: یکی از افتخارات بزرگ مردم قزوین این است که مهد پرورش شهدایی همچون عباس بابایی و حسین لشگری بوده که آوازه‌ آن، نه تنها در کشور بلکه در سطح جهان پیچیده است.
وی گفت: با توجه به شخصیت ملی و اثرگذار شهیدان بابایی و لشگری می‌طلبد مسوولان کشوری، به ویژه مدیران استانی اهتمام ویژه در معرفی و تبیین ابعاد مختلف زندگی این شهدا داشته باشند.
حقایق‌پور افزود: البته تاکنون اقداماتی در معرفی سیره‌ شهید عباس بابایی مانند تولید و پخش سریال شوق پرواز انجام شده ولی در خصوص شهید حسین لشگری همین کار حداقلی نیز صورت نگرفته و به همین دلیل باید مسوولان با تخصیص اعتبارات مناسب در جهت تولید فیلم و مستند از زوایای مختلف زندگی این شهدای بزرگوار اقدام کنند.
این مسوول افزود: در این راستا مسئولیت مدیران استان قزوین سنگین است و باید با یکپارچگی و همدلی فعالیت‌های ترویجی مناسبی در قالب تولیدات فرهنگی و هنری، اعم از فیلم، مستند، تولیدات چند رسانه‌ای و کتاب در شناساندن سیره‌ شهدای یاد شده به مردم شهر و کشورمان انجام دهند.
حقایق‌پور با اشاره به اینکه شهید بابایی خدمات بی‌نظیری به مردم به‌ ویژه طی هشت سال دفاع مقدس ارایه کرده است، گفت: این شهید بزرگوار بیشتر از آنچه حرف بزند مرد عمل بود و با روحیه‌ ایثار، ازخودگذشتگی و فداکاری که داشت در دل مردم جا گرفت.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: مردم شهید بابایی را بیشتر با وجهه‌ اخلاقی، انسانی، مردمی و بسیجی بودن و خدمات ایشان در دوران جوانی می‌شناسند.
کد مطلب: 301408
مرجع : شهیدنیوز