داخلی صفحه تهران خبر
 
کتاب «درپی عشق دویدن» تحولی نوین در عرصه نمایشنامه‌نویسی است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۱
یک هنرمند تئاتر گفت: کتاب «درپی عشق دویدن» با توجه به موضوع و ساختار آن، تحول نوینی را در عرصه نمایشنامه‌نویسی به همراه دارد.
کتاب «درپی عشق دویدن» تحولی نوین در عرصه نمایشنامه‌نویسی است
 
به گزارش «ایثار تهران» به نقل از آنا، سیروس همتی درباره کتاب «درپی عشق دویدن» که شامل مجموعه داستان‌ها و نمایشنامه‌های تئاتر دفاع مقدس است، اظهار کرد: یکی از کتاب‌های مفیدی که در حوزه تئاتر مقاومت تا به امروز منتشر شده، کتاب «در پی عشق دویدن» است. هنرمندان همواره به دنبال مرجع و منبعی برای تئاتر دفاع مقدس بوده تا متون جدید و فضاهای تازه‌ای را برای کار هنری خود ترسیم کنند.
وی گفت: من از انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بسیار ممنونم که زمینه تدوین این اثر را با همکاری نشر ساقی فراهم کرد و در اختیار عموم قرار داد. می‌‌توان گفت کتاب «درپی عشق دویدن» با توجه به موضوع و ساختاری که دارد، تحول نوینی را در عرصه نمایشنامه‌نویسی به همراه دارد.
یکی از نویسندگان کتاب «درپی عشق دویدن» ادامه داد: همیشه با خود می‌اندیشیدم که چطور می‌شود که فردی مانند ناپلئون بناپارت در اوج قدرت، هنر را وارد معرکه جنگ کند اما بعدها فهمیدم که وی نقاش بوده است و توانسته هنر را با جنگ تلفیق کند؛ در واقع عمده پیروزی‌های وی در جنگ مرهون استفاده وی از هنر است.
وی در ادامه درباره نمایشنامه «تردست» که یکی از آثارش در این کتاب است، گفت: آقای قادری به من پیشنهاد داد و من به سراغ ایشان رفتم و بنده را تشویق کردند تا طرح نمایشنامه «تردست» را به نمایشنامه نزدیک کنیم. پس از یک ماه هم تبدیل به نمایشنامه شد و همراه با بقیه طرح‌ها به ایشان تحویل دادم. به‌جرئت می‌توانم بگویم حتی اگر خودم هم در این کتاب وزین اثری نداشتم همکاران را به استفاده از این کتاب ترغیب می‌کردم.
همتی تصریح کرد: نمایشنامه تردست تم کمدی دارد که به‌زودی نمایشنامه‌خوانی آن شروع خواهد شد، امیدوارم که پس از آن نیز اجرای صحنه‌ای این کار آغاز شود و فکر می‌کنم در راستای همکاری من با انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، این اثر پس از «فیش‌آباد» که اجرای موفقی داشت دومین همکاری ویژه من با انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس باشد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 301420