داخلی صفحه قزوین خبر
 
مدیرکل بنیاد قزوین:
استعدادهای قرآنی ایثارگران شناسایی می‌شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۰
استعدادهای قرآنی خانواده‌های شهدا و ایثارگران استان قزوین با هدف پرورش استعدادها و توانایی‌های این قشر معظم جامعه شناسایی می‌شود.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، جلسه شورای قرآنی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین با حضور غلامرضا حقایق‌پور مدیرکل و فاطمه نسخه‌چی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد استان و سایر اعضا برگزار شد.
در این جلسه، حقایق‌پور با بیان اینکه شهدا در مسیر اهداف قرآنی به شهادت رسیدند تا ارزش‌های اسلام در جامعه حاکم شود، گفت: گام نهادن در ترویج فرهنگ قرآنی ادامه دادن راه شهیدان است به همین دلیل امروز وظیفه‌ی ما اشاعه‌ی این فرهنگ می‌باشد.
وی با بیان اینکه استعدادهای قرآنی خانواده‌های شهدا و ایثارگران استان قزوین با هدف پرورش استعدادها و توانایی‌های این قشر معظم جامعه شناسایی می‌شود، افزود: با تحقق این مهم می‌توانیم شاهد موفقیت روزافزون آنها در مسابقات قرآنی و ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه باشیم.
این مسوول افزود: همچنین باید جهت ارتقای سطح قرآنی خانواده‌های شهدا و ایثارگران برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گیرد تا آنها با حضور در مسابقات مختلف افتخار بیافرینند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین بر شناسایی مربیان قرآنی بویژه از قشر ایثارگران تاکید کرد و گفت: از حضور این عزیزان باید در کلاس‌های کانون فرهنگی شاهد بنیاد قزوین استفاده شود.
حقایق‌پور با تاکید بر تهیه‌ی لیست برنامه‌های قرآنی و برآورد بودجه مورد نیاز جهت ارایه‌ی آن به شورای ترویج و توسعه‌ی فرهنگ ایثار و شهادت استان قزوین افزود: در راستای تحقق این مهم باید با همفکری یکدیگر برنامه‌ی مدونی را برنامه‌ریزی کنیم تا اجرایی شود.
در ادامه این جلسه، نسخه‌چی بر ترویج فرهنگ قرآنی تاکید کرد و گفت: اگر این فرهنگ به نحو مطلوبی در سطح جامعه اشاعه یابد می‌توانیم شاهد تقویت روحیه‌ی ایثار و ازخودگذشتگی بین مردم باشیم.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: با ترویج فرهنگ قرآنی بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و مشکلات موجود در سطح جامعه کمرنگ خواهد شد و همین ضرورت توجه به این فرهنگ را دوچندان می‌کند.
گفتنی است: در این جلسه، هر یک از حاضرین به بیان راهکارها جهت تقویت سطح قرآنی خانواده‌های شهدا و ایثارگران استان قزوین پرداختند.
کد مطلب: 301440